0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

زنان پرده نشین و نحبگان جوشن پوش

500000 ریال
موجود
نويسنده: فاطمه مرنیسی
مترجم : ملیحه مغازه ای
ناشر: نشر نی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 295
اندازه كتاب: رقعی شومیز
سال انتشار: 1380
دوره چاپ: 2

افست شده از روی نسخه سال 1380

زنان پرده‌نشین و نخبگان جوشن‌پوش کتابی است نوشته فاطمه مرنیسی نویسنده مراکشی درباره حقوق زنان که در سال ۱۳۸۰ توسط ملیحه مغازه‌ای ترجمه فارسی آن در ایران چاپ شد.

خانم مرنيسی با توجه به تاريخ صدر اسلام و تلاش پيامبر اسلام برای ايجاد جامعه ای که از برده داری و تبعيض جنسی به دور و در آن برابری حاکم باشد، به بررسی اين موضوع می پردازد که آيا اسلام اصولا با حقوق زنان مخالف است يا خير؟
نويسنده در اين کتاب تاکيد می کند آنچه سبب شده است که زنان از حقوق خود محروم بمانند منافع اقتصادی و سياسی نخبگان است نه دستورهای مذهبی.
بعضی از کارشناسان معتقدند که اين کتاب می تواند مرجعی برای زنان مسلمان باشد که از يک سو برای گرفتن حقوق کامل خود و از سوی ديگر برای دستيابی به سنت و مذهب الهام‌بخش تلاش می‌کنند.
مولف با فروکاهیدن شخصیت پیامبر اسلام (ص) در حدّ یک انسان معمولی و انکار معصومیت، علم لدنی و اقتدار ایشان، سعی بر این داشته است که نقش همسران پیغمبر گرامی را به گونه‌ای مطرح سازد که پیامبر اسلام را نیازمند و تحت الحمایه همسران خویش قرار دهد. تحلیل مرنیسی از علل تعدد ازدواج پیامبر، موضوع دیگر این بخش است. وی بیشتر به عامل ظاهری همسران توجه کرده و نقش زمینه‌های فرهنگی- اجتماعی در ظهور این پدیده را نادیده گرفته است. این تحلیل علاوه بر اینکه از جامع‌نگری در سیره‌های موجود برخوردار نیست، بلکه با عقل سلیم نیز برنمی‌تابد که به عنوان شاهد، دو جوابیه از نویسندگان مسیحی بیان گردیده است و سرانجام در این نوشتار، این تصور مرنیسی که احکام الهی تابع شرایط اجتماعی است، به نقد کشیده شده است.
اشتراک

 شماره های تماس :

 

 

 

09129452845 - 02166456295

 

 

تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده

 

وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

بالا