کتاب شرق

کتاب شرق

 

 

فروش ویژه تا پایان خردادماه

 

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 تلفن سفارشات 02166456295

کاربران گرامی شما می توانید کتابهای خود را به صورت اینترنتی و یا تلفنی خریداری نمایید .

مرگ کثیف

255000 ریال
موجودی
نويسنده: پی یر ژان زمی
مترجم : مرتضی کلانتریان
ناشر: آگاه
زبان كتاب: فارسي
اندازه كتاب: رقعی شومیز
سال چاپ : 1356
تعداد صفحات : 181
دوره چاپ : 1

افست شده از روی نسخه چاپ اول انتشارات آگاه

خاطره، عشق و مرگ، سه بُن‌مایۀ اصلی مرگ کثیف اثر پیر ژان رمی، نویسنده فرانسوی است؛ کتابی که ویژگی بارز آن، نثر و سبک شاعرانه‌اش است.

مقدار:
ژان شرال، یک نویسندۀ شصت و چند ساله سترون (هم در زندگی و هم در نوشتن)، گویی برای فراموشی و مرگ، به هنگ کنگ آمده؛ در زمستانی کثیف و در زیر رگبارهای مداوم بارانی که تمامی ندارد و همچون جذام، چهره‌ی جزیره را می‌جود و از شکل می‌اندازد. اقامتگاه او، هتل ـ فاحشه‌خانه‌ای بدنام، موسوم به سه اژدهاست که خود، نماد مجسم نیستی و پلشتی و مرگ است؛ با دهلیزهای تو در تو، راهروهای تنگ، اتاق‌ها و سالن‌ها و گوشه‌های تاریک و مرطوب، دیوارهای چرب و کثیف با گچ‌بری‌های درهم و پیچیده و صندلی‌ها و میزها، مخمل رنگ‌ورورفتۀ نیمکت‌ها، همه و همه به رنگ قهوه‌ای؛ قهوه‌ای چرک مرده و چسبناک.
 
تنها هم‌صحبت ژان شرال، یک چینی پیر ـ کمونیستی سابقاً دو آتشه ـ است که حالا به جرم ناتوان شدن، از کشورش رانده شده و همچون شرال، ساکن هتل ـ فاحشه‌خانۀ سه‌اژدهاست. او نیز، در حالی که بیماری (سل) وجودش را مسخر کرده، چون شرال، مرگ تدریجی خود را انتظار می‌کشد.
 
نقشی که آقای لیو ـ در قبال ژان شرال ـ دارد، تجزیه و تحلیل، وبه عبارتی، کالبدشکافی گذشتۀ اوست. از طریق پرسش‌های مداوم چینی پیر است که ما به گذشتۀ ژان شرال پی می‌بریم، و به زنانی که آن‌ها را دوست می‌داشته، و یا می‌پنداشته که دوست می‌داشته (لااقل طبق اعترافات خودش، یکی از آن‌ها را حقیقتاً دوست می‌داشته). در این فرایند، ژان رمی، بازی «گو» را، که یک بازی مخصوص چینی است، به عنوان تمهیدی هنرمندانه در سراسر داستان بسط می‌دهد. دربازی «گو»، تمامی مهارت حریف در به دام افکندن مهره‌های رقیب روی صفحه‌ی بازی است.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top