کتاب شرق

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

  تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

همسر ببر

210000 ریال
موجودی
نویسنده: تئا آب رت
مترجم: علی قانع
ناشر: آموت
موضوع: رمان خارجی
قطع: رقعی
نوع جلد: شمیز
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 3
تعداد صفحات: 368
شابک: 9786005941807

رمان همسر ببر، نوشته تئا آب رت کتابی است بسیار خواندنی و جذاب؛ کتابی که کودک درون خواننده را قلقلک می‌دهد و او را به یاد دوران کودکی‌اش می‌اندازد.
داستان را دختری روایت می‌کند که پدر بزرگش یک دکتر متخصص و قابل اعتماد است و خود او هم به خاطر علاقه‌مندی به پدربزرگش، رشته پزشکی را انتخاب کرده. نویسنده از دوران جنگ بالکان، سختی‌های مردم در آن دوران و بزرگ شدن و رسیدن به سن نوجوانی در آن دوران جنگ.
ابتدای داستان با خبر شنیدن مرگ پدربزرگ راوی شروع می‌شود و اینکه وسایلش را به همراه جسد به زادگاهش برنگردانده بودند. البته بیشتر خواهان داشتن کتاب قدیمی پدربزرگش است که هیچ‌وقت از او جدا نمی‌شد «کتاب جنگل» و همیشه در جیب بغلی‌اش نگهداری می‌شد. در مدت این سفر که راوی به همراه بهترین دوستش برای واکسیناسیون به کودکان یکی از منطقه‌های دورافتاده می‌رود.
در طول این سفر نویسنده خاطرات کاراکتر اول رمان را زیر و رو می‌کند. گذشته‌ای که با پدربزرگش داشته، دوران نوجوانی و دانشگاهش. در عین حال ذهن خواننده را با مشکلات پیش‌آمده بعد از جنگ و جدایی بخش‌های منطقه درگیر می‌کند.
مناظر را با هنرمندی به تصویر کشیده که می‌توان به راحتی آن را در ذهن مجسم کرد. مناطق بازرسی، خرابی‌ها. نویسنده همچنین به نحوی بسیار هنرمندانه به خرافه‌های مردم و باورهای قدیمی و ریشه‌دار آنها پرداخته؛ بدون آنکه اهانتی در جمله‌هایش دیده و حس شود.
رمان حول محور دو داستان می‌چرخد که راوی از پدربزرگش به یاد دارد و خود پدربزرگ در آن حضور داشته. همسر ببر و مرد فناناپذیر. باور پذیر بودن یا افسانه بودن آن بر عهده خواننده کودک درونش است. به جز جذابیتی که خود داستان و نحوه نگرش و بیان راوی دارد، این دو داستان کشش خاصی به داستان می‌دهد.
چهار موضوع در این داستان درهم پیچیده شده است. زندگی راوی با پدربزرگش و خاطراتی که با او دارد، سفرش برای بازپس گرفتن وسایل پدر بزرگ مرحومش و انجام وظیفه، داستان همسر ببر، و مرد فناناپذیر.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top