کتاب شرق

کتاب شرق

 

فروشگاهی با تخفیف در چهار فصل سال

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

 

تلفن سفارشات  02166456295

جنبش چهار پایان

60000 ریال
موجودی
مولف: اسماعیل شهبازی
ناشر کتاب : امیرکبیر
قطع: رقعی
سال نشر: 1388
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 170
وزن(گرم): 200

مقدار:

جُنبشِ چهار پایان در یک نگاه شناختِ طبیعت، نه به بهانه ی حاشیه نشینی و همجواری با آن، که فقط به صِرفِ زیستنِ در دامانِ آن مقدور است ـ چه آن که انسان می تواند شیوه ها ی زیستنِ طبیعی دیگر آفریدگان را ، در دامانِ طبیعت و فقط در روندِ همزیستی با آنان ببیند و بیازماید. هشت سال زندگی در دامنِ طبیعتِ بِکر و عاری از هرگونه آرایشِ و آلایشِ عصر نوین، مرا درآستانه ی آشنائی با چهارپایانی قرار داد تا سرانجام دریابم; « همی که نادانم » و به ناچار، اندک برداشت هایم رادر قالبِ نوشته ای با عنوان «جنبشِ چهارپایان» ارائه نمایم. چهارپایان بنا بر فطرت خود، طبیعتاً زندگی در دامانِ طبیعت، و نه در حاشیه و جوارِ آن را بر می گزینند وازاین رو ، طبیعی است که آنان نیز نگرانِ دورشدنِ از متن یا طردشدنِ از دامانِ طبیعت، و یا به جوار رانده و رها شدنِ در حواشی و محدوده های غیرِطبیعی آن باشند. این کتاب نوشته ای پیرامونِ نقش و اهمّیتِ چهارپایانِ اهلی در تأمینِ نیاز های اقتصادی واجتماعی « اشرفِ مخلوقات» ، یعنی بشراست. ولی در مقابل، همین بشر، ازعطفِ توجّه به حقوقِ فطرتاً طبیعی چهارپایانِ اهلی، نه تنها غافل، بلکه بی تفاوت و حتی بی اعتناء باقی مانده است ـ ولو این که این بی توجّهی به قصدِ تلقّی چهارپایان به عنوانِ «اسفلِِ مخلوقات» هم نباشد. غصبِ قلمرو زیستی و در به درکردن و یا به عبارتی، از متن به حاشیه راندنِ چهارپایانِ اهلی برای بهره برداری های مضاعف در جوارِ مراکز پُرجمعیتِ انسانی و در حواشی قطب های صنعتی و خدماتی، َصرفِ نظر از آسیب رسانی به آرایشِ طبیعی جاندارانِ مسکون بر بستر سرزمین و در عینِ حال ، تهدیدِ بهداشتِ محیطِ زیستِ انسانی، به سببِ دستکاری در موازینِ توزیعِ طبیعی و اختلال در تنوّعِ ذخائر زیست محیطی، به شهادت تجربیات دهه های اخیر، عملاً موجب بروز یک سلسله بیماری های خانمان برانداز در بینِ جمعیتِ های متراکم دامی در سراسر جهان گردیده و خواهد گردید ـ بیماری های واگیردارِ مشترک بینِ انسان و دام، و مهلکترین نوع امروزین آن چون جنونِ گاوی، نمونه ای بارز از دستکاری های سودجویانه، و در عین حال ناشیانه ی بشر در توزیع وآرایشِ طبیعی مخلوقات خدا بر عرصه های طبیعی کره ی زمین است. به مختصر کلام این که، تجمیع و تراکم توده های جاندار از طریق بهره برداری های بی رویه، یا بیرون کشیدن و حذفِ آن ها از زیستگاه های طبیعی خود، و یا ریشه کنی آن ها از عرصه های طبیعی سرزمین، اگر چه نه یک شبه که در طول زمان، کاهشِ برخی ها، زوالِ برخی دیگر و انقراض تعدادی از اعضای ارزشمند، کمیاب و کیمیای جامعه ی بزرگِ جمعیت های جانوری و گیاهی بر روی کره ی زمین را در پی خواهد داشت ـ که این هم سقوطِ تمدن های بشری را هُشدار می دهد.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top