کتاب شرق

کتاب شرق

فروش ویژه بهاره 

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

سلاح های کشتار جمعی،هزینه ها و منافع

170000 ریال
موجودی
نویسنده: کاتلین بابایی
مترجم : جمشید شیرازی
ناشر: فرزان روز
موضوع: علوم سیاسی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
سال چاپ: 1387
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 190
شابک: 9782000117711
مقدار:

سِلاح کُشتارجمعی به جنگ‌افزاری گفته می‌شود که می‌تواند شمار بسیار زیادی انسان را بکشد و خسارت فراوانی به سازه‌های ساخت بشر یا محیط زیست وارد آورد. در میان این‌گونه سلاح‌ها، به جنگ‌افزارهایی مانند جنگ‌افزارهای شیمیایی و میکروبی و اتمی، جنگ‌افزار نامتعارف گفته می‌شود. منشور ملل متحد هم در مقدمه و هم در موارد بسیار مهم خود به مفاهیم، ضرورت ها، اهداف و اصولی اشاره کرده که چه بسا یکی از ابزارهای حصول آنان، خلع سلاح باشد. تامین صلح و امنیت بین المللی، جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم و ایجاد صلحی دائمی برای نسل های حال و آتی بشریت، ممنوعیت توسل به زور در روابط بین المللی، لزوم حل و فصل اختلافات بین المللی به طرق مسالمت آمیز و پرهیز از قراردادن جنگ به عنوان سیاستی ملی، همگی موید نکاتی هستند که (از دید تئوریک) گسترش تسلیحات با آنها منافات داشته و به عکس خلع سلاح یکی از شرایط تحقق آنها خواهد بود. بر این اساس، شورای امنیت به خود صلاحیت داده تا در چارچوب مسئولیت اصلی حفظ صلح و امنیت بین المللی، به این مقولات پرداخته و حتی براساس فصل هفتم منشور علیه دولت هایی که به خلع سلاح پای بند نیستند، اقدام نماید. این اقدامات، از تحریم های نظامی و اقتصادی گرفته تا ایجاد نهادهای فرعی ناظر خلع سلاح و حتی تجویز توسل به زور در صورت عدم پای بندی، متفاوت بوده اند. به نظر می رسد که سیر نگاه ملل متحد به مقوله خلع سلاح را بتوان به مراحلی مختلف تقسیم نمود. ملل متحد تا پایان جنگ سرد صرفا به سلاح های کشتار جمعی توجه نمود. اما با پایان یافتن جنگ سرد، این سازمان به تسری فرایند خلع سلاح و کنترل تسلیحات به سایر سلاح ها یعنی سلاح های متعارف و تقویت ابزارهای اجرایی برخی سلاح های کشتار جمعی نیز اقدام نمود و حتی در آخرین اقدام خود در سال 2004، عدم حمایت از گسترش سلاحهای کشتار جمعی توسط بازیگران غیر دولتی را به مثابه تعهدی برای کلیه دولتها برشمرد.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 02166453744 -

09129452845

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

درباره ما :

با توجه به گسترش روزافزون ارتباطات سایت کتاب شرق در سال 1394 ایجاد گردید تا نقشی در اطلاع رسانی در زمینه تازه های نشر کتاب و هم چنین فروش آن داشته باشد به همین منظور هر روز در بخش تازه های سایت کتابهایی که از طرف ناشران چاپ شده با مشخصات کامل از قبیل نام نشر ، نویسنده،مترجم ، نوبت چاپ ،تعداد صفحات ، عکس کتاب و در بعضی مواقع توضیحات مختصری در مورد کتاب در اختیار کاربران قرار می گیرد و در صورت در خواست کاربر با قیمتی که در پشت جلد کتاب درج شده و البته با تخفیف برای کابران ارسال می گردد و این امر از طریق پست برای شهرستانها و پیک موتوری در تهران صورت می گیرد .

 

تماس با ما :

02166456295 

 

 

آدرس : تهران - خیابان اردیبهشت بالاتر از آذربایجان پ 39 زنگ اول سمت چپ

info@ketabeshargh.com

 

مدیر مسئول : قاسم ملکی زاده

Top