کتاب شرق

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

  تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

 

رساله قشیریه

5000009 ریال
موجودی
نویسنده: ابوالقاسم عبدالکریم بن هوازن قشیری
مترجم: ابوعلی حسن بن احمد عثمانی
ناشر: زوار
موضوع: عرفان
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1397
نوبت چاپ: 5
تعداد صفحات: 846
شابک: 9789644013249

مقدار:
رساله ي قشيريه نامه يا پيامي است كه قشيري ان را به صوفيان شهرهاي اسلام فرستاده است و علت نوشتن ان ظهور فساد در طريقت و انحراف صوفي نمايان از آداب و سنن مشايخ پيشين و ظهور مدعيان دور از حقيقت و دروغين بوده، و مصنف در مقدمه، اين مطلب را از روي سوز و گداز شرح داده است.
 
اين كتاب كه يكي از مآخذ و اسناد مهم و معتبر تصوف است مشتمل بر عقايد صوفيان و بيان معرفت و محبت و شوق و وظايف مريد و مراد و اثبات كرامات اوليا و احوال صوفيان است و كساني كه بخواهند از اصول طريقت يا تاريخ تصوف اصطلاحات صوفيان اطلاع درست و مستند داشته باشند از مطالعه اين كتاب و مراجعه بدان هرگز بي نياز نخواهند بود.
تاليف متن عربي كتاب در نيمه ي اول قرن پنجم انجام گرفته، و در همان زمان يا كمي دنبال تر، ابوعلي حسن بن احمد عثماني آن را به فارسي ترجمه كرده است.
رساله قشيريه، بي گمان يكي از مآخذ و اسناد مهم و معتبر تصوف و عرفانِ اسلامي است و كساني كه بخواهند از اصول طريقت يا تاريخ تصوف اطلاع درست و مُستند داشته باشند، از مطالعه و مراجعه بدين كتاب هرگز بي نياز نخواهندبود.
از همان آغازِ تأليف، اين كتاب در بين عرفا و خانقاه نشينان، به سرعت جايگاه والايي به دست آورد و به عنوان مَتني آهنگين و جذ٧اب و معنوي خوانده مي شد و مريدان و درويشان را در وَجدي وصف ناپذير فرو مي برد.
خواندن رساله قشيريه در ميان صوفيه رواجِ بسياري داشت و عارفانِ بزرگي هم چون مولوي و عطار، در آثار خود از اين كتاب، بسيار ياد كرده اند و عارفاني نيز شرح هاي دقيق و مهمي بر اين كتاب نوشته اند.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

09129452845

کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top