کتاب شرق

کتاب شرق

  تلفن سفارشات و پیگیری :  02166456295

 

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شده است .

ایمان و تجدد

425000 ریال
موجودی
نويسنده: حسین نصر و دیگران
مترجم : مرضیه سلیمانی
ناشر: علم
زبان كتاب: فارسي
اندازه كتاب: وزیری گالینگور
تعداد صفحات : 760
سال انتشار : 1389
دوره چاپ : 1


مقدار:
مترجم و مولف کتاب «ایمان و تجدد» در انتخاب مقالات و نگارش این اثر رویکردی سنت‌گرایانه را دنبال می‌کند. به گقته سلیمانی، سنت‌گرایی از ابتدای تمدن بشر وجود داشته است، اما پیروان آن در مواجهه با چالش‌های معنوی عصر مدرن بر فعالیت‌هایشان افزودند.
 
مرضیه سلیمانی، مترجم و مولف این اثر، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به ترجمه و تالیف چهل و پنج مقاله در این کتاب گفت: سیدحسن نصر، هیوستون اسمیت، محمد ارکون، نینیان اسمارت، وولفگانگ اشمیت، ویلیام چیتیک، گرشوم شولم، دیوید امانوئل سینگ، اوا اورثمان و کوجیرو ناکامورا، از جمله نویسندگان این مقالات‌اند. 
 
به گفته وی، این اثر هشت فصل را دربر می‌گیرد که هریک به طور متناوب شش تا هشت مقاله را شامل می‌شوند. مطالعات دینی، عرفان و تصوف، حکمت، هنر دینی، پیام‌آوران معنا، علم و دین، معنویت و مسایل عصر مدرن عناوین برخی از این فصل‌هایند. 
 
وی سنت‌گرایی را رویکرد غالب در مقالات تالیفی و ترجمه‌ای کتابش دانست و گفت: نویسندگان هر یک از مقالات، نمایندگان سنت‌گرایی در دین و آیین خود به شمار می‌آیند. یک فصل از این اثر به سنت، سنت‌گرایی و سنت‌گرایان می‌پردازد. 
 
سلیمانی خود را یکی از علاقه‌مندان به سنت‌گرایی معرفی کرد و گفت: می‌توانم ادعا کنم که تا حدودی پایبند این مکتبم و به همین دلیل است که تالیفات ترجمه‌هایم به این موضوع معطوف شده‌اند. 
 
وی سنت‌گرایی را اندیشه‌ای ریشه‌دار برشمرد که از ابتدای تاریخ بشریت جریان داشته است و گفت: برخی از مقالات تالیفی کتاب به غزالی، ابن‌سینا، تفسیر اسلامی و موسیقی مذهبی از دریچه سنت‌گرایی اختصاص دارند. 
 
سلیمانی یادآور شد: سنت‌گرایان به وحدت جوهری ادیان معتقدند و بر این باورند که ذات وجود آنها یکی است. سنت‌گرایی واکنشی به چالش‌های معنوی عصر جدید نیست، اما به دلیل همین چالش‌ها، ‌در عصر جدید نمود بیشتری یافت. 
 
این نویسنده و مترجم ادامه داد: طرفداران سنت‌گرایی در این عصر از فراموش شدن باورهایشان به هراس افتادند و بنابراین بر فعالیت‌هایشان افزودند. آنان اصطلاحات و عقایدی نظیر مدرنیزم و پست‌مدرنیزم را قبول ندارند و به مشعلی در حکمت خالده معتقدند که باید آن را روشن نگاه داشت و نسل به نسل منتقل کرد. 

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 

 02166456295 

09129452845

کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top