کتاب شرق

کتاب شرق

 

فروشگاهی با تخفیف در چهار فصل سال

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

 

تلفن سفارشات  02166456295

جلد سازی ایرانیان

280000 ریال
موجودی
ناشر : فرهنگستان هنر
سال چاپ: 1392
تعداد صفحه : 206
نوع جلد: رحلی گالینگور
نوبت چاپ: 1

کتاب «جلدسازی ایرانیان» پنج فصل دارد که به ترتیب عبارتند از «تجلید و جایگاه آن در تمدن ایران»، «فن‌شناسی و تحولات ساختاری مواد و مصالح تجلید در تمدن ایران»، «نقش‌ها و طرح‌های تجلید در تمدن ایران»،‌«گونه‌شناسی تجلید در تمدن ایران» و در نهایت «تاثیر جلدسازی ایرانیان بر تجلید دیگر تمدن‌ها.»

رستمی برای نگارش این کتاب به اکثر کشورهایی که در قدیم در قلمرو تمدن ایران بودند، مسافرت و از جلدهای قدیمی موجود در موزه‌های این کشورها عکسبرداری کرده است. او همچنین در ضمیمه این کتاب به ترتیب حروف الفبا، استادان هنر جلدسازی ایران در تاریخ مورد پژوهش‌اش، یعنی از دوره سلجوقیان تا حکومت قاجاریه را معرفی کرده است.

این کتاب مقدمه‌ای به قلم حبیب‌الله آیت‌اللهی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر و یکی از محققان و مترجمان پرکار تاریخ هنر و هنرهای سنتی ایران است. او در بخشی از این مقدمه با اشاره به نبود پژوهش جدی در هنر جلدسازی گفت: «به دلیل وجود سنت استاد و شاگردی در آموزش پیشه‌های مختلف هنر در ایران زمین، تاکنون کتاب و دست‌افزار جامع و کاملی درباره هنر کتاب‌سازی و کتاب آرایی و تجلید نوشته نشده است... به باور بنده کتاب حاضر تنها کتابی است که می‌تواند نیاز علاقه‌مندان به این هنر را برآورد.»

مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top