کتاب شرق

کتاب شرق

  تلفن سفارشات و پیگیری :  02166456295

تخفیف تابستانه ویژه مرداد ماه

 همه کتابهای سایت با 17 درصد تخفیف عرضه شده است .

رموز نهفته در هنر نگارگری

415000 ریال
موجودی
نويسنده: مرتضی خلج امیرحسینی
ناشر: کتاب آبان
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 128
اندازه كتاب: وزیری جلد سخت
سال انتشار: 1387
دوره چاپ: 1

مقدار:
مولف کتاب درباره این اثر می گوید: «رموز نهفته در هنر نگارگری» به نظر بسیاری از استادان و منتقدان برای نخستین بار در تاریخ پژوهش‌های ایرانی و خارجی بر هنر نگارگری ایرانی، به جان مایه‌های معرفتی، عرفانی و فلسفی این هنر می‌پردازد. 
 
وی افزود: تالیف این کتاب حدود 6 سال زمان برد. همچنین این نخستین کتابی است که استاد محمود فرشچیان برای آن مقدمه نوشته‌اند. بسیاری از خاورشناسان و نظریه‌پردازان از استاد فرشچیان درخواست مقدمه کرده بودند، اما استاد بعد از خواندن کتاب و پژوهش آن‌ها، این درخواست را نمی‌پذیرفت، چرا که به نظرش مطالب آن کتاب‌ها تکرار مکررات بود. 
 
این محقق و پژوهشگر نقاشی ایرانی درباره چرایی نگارش مقدمه این کتاب توسط  فرشچیان، گفت: استاد فرشچیان پس از مطالعه تحقیق و پژوهش من گفت که مباحث نو و تازه‌ای در این کتاب مطرح شده است و به همین دلیل هم بر من منت گذاشت و مقدمه را نوشت. جالب است بیان کنم که پس از انتشار نخست کتاب، هیچکس باورش نمی‌شد که ايشان بر کتابی مقدمه نوشته است. 
 
وی در ادامه با بیان این نکته که تلاش کرده تا مباحث کتاب «رموز نهفته در نگارگری ایرانی» جدید باشد، گفت: به عنوان مثال بسیاری از محققان اصرار دارند که هنر نگارگری ایرانی در دوره‌ای از هنر چینی تاثیر گرفته است، اما من در این کتاب ضمن رد این نظریه به این سوال تاریخی پاسخ دادم که چرا صورتک‌های برخی مکاتب نگارگری ایرانی شبیه «چینی‌»هاست؟ 
 
خلج‌امیرحسینی گفت: سوال مهم دیگری که در کتاب به آن پاسخ داده شده این است که چرا همه خطوط نقاشی ایرانی اسلیمی‌اند و خط‌ها به هیچ عنوان زاویه ندارند؟ 
 
این هنرمند در ادامه ضمن بیان این نکته که نگارگری ایرانی هنری قدسی است، گفت: تقریبا همه کتاب‌های منتشر شده درباره نگارگری ایرانی درباره تاریخ و سلسله‌ها و مکاتب هنر نگارگری ایرانی بحث کرده‌اند و کسی درباره ژرفا و عرفان مستتر در درون این هنر بحثی را آغاز نکرده بود. 

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 

 02166456295 

09129452845

کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top