کتاب شرق

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

  تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

 

تخفیف ویژه تابستانه تا پایان تیرماه

 

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شده است.

تاریخ آفریقا

510000 ریال
موجودی
نویسنده: بزیل دیویدسن
تصاویر: ورنر فورمن
مترجم: هرمز ریاحی - فرشته مولوی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 630
اندازه کتاب: وزیری گالینگور
سال انتشار: 1358
دوره چاپ: 1

مصور

.
مقدار:
..کاپیتانها که بردگان را براى اندازه ‏هاى بدنى یا نیرومندى و یا زیبائى مى ‏خریدند براى اطمینان یافتن از اینکه کالاها [برده ‏ها] طبق سیاهه هستند آزمایش هاى بیرحمانه‏ یى مى ‏کردند، آنان را به زنجیر کشیده، در زیر عرشه نکبت بار و خفقان آور مى‏ چپاندند.
 
پس از این دوره تاریک، اروپائیان براى تصرف قمست هاى مختلف افریقا دست به کار شدند. حرکت مزبور از سال ۱۸۷۵م با تصرف ساحل طلا از سوى انگلیس شروع شد. در ۱۸۸۱م فرانسه، تونس و بخشهایى از شمال افریقا را مستعمره خود نمود. افریقاى جنوب غربى توسط آلمان اشغال شد. سرزمین‏هاى بین کامرون و مستعمره پرتقالى آنگولا را فرانسویان تصاحب نمودند بعدا به غرب سودان و ماداگاسکار دست‏ یازیدند.
 
بدنبال این تقسیمات در سال ۱۸۸۴ملئو پولد دوم منطقه کنگو را ملک شخصى خود قلمداد نمود و بدین گونه بلژیک هم سهمى بدست آورد. ایتالیا نیز لیبى فعلى و سومالى را از آن خود نمود. بدین ترتیب در آغاز قرن بیستم، تمامى نقاط افریقا بین اروپائیان تقسیم شد و غارت افریقا از سوى غرب آغاز گردید. پس از جنگ دوم باره‏اى از سرزمین ‏هاى افریقا، اربابان خود را عوض نمودند و در این جریان آنچه که مطرح نبود، حقوق سکنه اصلى این مناطق بود و مرزهاى نقاط تحت اشغال، خود سرانه و برحسب مشى تجاوز طلبى و خودکامگى آنان مشخص گشت.
 
مسائل قومى و فرهنگى در نظر گرفته نشد و گاهى قبیله یا قریه ‏اى را به دو قسمت تقسیم مى‏ نمود که متاسفانه این تقسیم ‏بندى مرزى هنوز باقى است و بسیارى از درگیرى ‏هاى مرزى و نزاع هاى قبیله ‏اى و جنگ هاى داخلى را پدید آورده که منجر به خسارات مالى و جانى فراوانى شده است....

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

09129452845

کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top