کتاب شرق

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

  تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

توفان برگ

150000 ریال
موجودی
نويسنده : گابریل گارسیا مارکز
مترجم : هرمز عبدالهی
ناشر: نشر نو
جلد : شومیز
قطع : رقعی
نوبت چاپ : 2
تعداد صفحه : 156
سال انتشار : 1362
کمیاب - کیفیت کتاب : عالی

مقدار:
در این رمان که اولین رمان گابریل گارسیا مارکز است، تاثیر ویلیام فاکنر نویسنده مشهور امریکا کاملاً بارز است. این تاثیر نه تنها در شیوه روایت که در آفرینش اراده شگفت انسان‌های خستگی ناپذیر و متعصبی که با معیارهای عوام درک ناشدنی هستند و تنهایی عظیم آنها در میان این مردم بارز است. ابتدا درباره شیوه روایت و دیدگاه این رمان سخن می‌گوییم که شباهتی انکارناپذیر با دیدگاه رمان مشهور فاکنر خشم و هیاهو یا رمان دیگرش گور به گور دارد.
دیدگاه رمان توفان برگ هم مانند آن دو رمان فاکنر، اول شخص مرکب است به این معنا که ما با راوی‌های اول شخص متعددی روبه رو هستیم که هر کدام بخشی از هر فصل کتاب را روایت می‌کنند. البته در دو رمان فاکنر هر راوی، کل یک فصل رمان را روایت می‌کند. رمان توفان برگ 11 فصل است و سه راوی به تناوب آن را روایت می‌کنند. این سه راوی عبارت اند از سرهنگ، ایسابل، دخترش و نوه 11ساله سرهنگ. به عبارت دیگر رخداد ثابت است اما دیدگاه سه گانه، تا خواننده تفاوت نگرش هر یک از راوی‌ها را در برخورد با رخدادی واحد دریابد. راوی نوجوان در مجموع پنج بار سخن می‌گوید، ایسابل 10 بار و سرهنگ 11 بار. سرهنگ به رخدادهای بیرونی توجه دارد و به خاطر قولی که داده است، دشواری‌ها را به جان می‌خرد تا نماینده ارزش‌های رو به زوال نسل گذشته باشد. از طرفی او دغدغه‌های مردم شهر را نیز بیان می‌کند. روایت ایسابل اغلب آمیخته به احساسات و عواطف است و برخلاف سرهنگ درونی است. او علاوه بر ماجرای دفن دکتر به نکته‌هایی که ممه از مادر او نقل می‌کند و خاطرات شوهر ناپدیدشده اش هم می‌اندیشد. مهم ترین دغدغه او زمان است و اغلب درباره گذر زمان می‌اندیشد. شاید سال‌ها انتظار عبث برای بازگشت شوهر در بروز این دغدغه بی تاثیر نباشد.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top