فروش ویژه زمستانه

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

تخفیف ویژه 22 درصدی بهمن ماه

همه کتابهای سایت با 22 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن 02166456295

محبوب القلوب معروف به شمسه و قهقهه

400000 ریال
موجودی
نويسنده:برخوردار بن محمود ترکمان فراهی
ناشر: امیر کبیر
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 688
اندازه كتاب: رقعی گالینگور - سلفون
سال انتشار: 1336
دوره چاپ: 1
کیفیت کتاب : خوب - کمیاب یا دست دو

مقدار:
میرزا برخوردار بن محمود ترکمان فراهی، نویسنده، شاعر و منشی دوره صفوی. تاریخ تولد و مرگ او روشن نیست، تنها اطلاعات بدست آمده از او برگرفته از دیباچه کتاب محبوب القلوب است که درآن شرح حال خود را به دست داده‌است.
او در فراه زاده شد و در همانجا به فراگیری ادب و دانش پرداخت و در جوانی به نویسندگی و شاعری روی آورد. سپس به مرو شاهجان رفت و دو سال نزد اصلان خان، حاکم آنجا، به سر برد. چندی بعد به اصفهان رفت و منشی حسن قلی خان قورچی باشی شاملو شد. در اصفهان به محافل ادبی راه یافت و به تدوین مجموعه داستانهای «رعنا و زیبا» پرداخت . بعدها با تشویق اهل ادب، داستانهای جدیدی به این مجموعه افزود و آنها را تقسیم بندی محتوایی کرد و محفل آرا نامید
مولف کتاب برخوردار فراهی متخلص به ممتاز آنگونه که درمقدمه کتاب ذکر کرده است در اصفهات منشی حسن قلی خان قورچی حاکم اصفهان شد و در آ»جا به پیشنهاد یکی از دوستانش مجموعه‌ای از حکایات شفاهی و کتبی را فراهم آورد و آن را » رعنا و زیبا « نام نهاد و به مرور ایام قصه‌هایی به آ» افزود تا شماره آنها به ۴۰۰ رسید ، این مجموعه را محفل آرا نام نهاد و در هرات قصه »شمسه و قهقهه « را بار دیگر تدوین کرد و به صفی قلی شاملو حاکم آن شهر اهدا کرد...
كتاب مستطاب محبوب القلوب، مشهور به شمسه و قهقهه، از تاليفات مرحوم مسرور ميرزا برخوردار تركمان فراهي (رحمه‌الله) و به «سعي و اهتمام» ميرزا علي نقي شيرازي الشهير چيني، مالك مطبع مظفري در بندر بمبئي مذكور، [به عهد محمدشاه سوم قاجار] به زيور طبع آراسته گرديد.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه زمستانه

 

تخفیف 22 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 22 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top