.

کتاب شرق

تخفیف ویژه بهاره در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 21 تا 30 درصد تخفیف عرضه شده است

 سفارش تلفنی کتاب : 02166456295

کلیات دیوان دکتر قاسم رسا

395000 ریال
موجودی
نویسنده: قاسم رسا
ناشر: رستگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 896
اندازه کتاب: وزیری گالینگور
سال انتشار: 1374
دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت کتاب : عالی
مقدار:
 قاسم رسا ؛ملک الشعرای آستان قدس رضوی ؛ تحصیلات خود را تا اخذ دکترای طب در دانشگاه تهران ادامه داد و در این رشته به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دریافت نشان درجه اول علمی نایل گشت. او پزشکی حاذق و شاعری با استعداد بود و طبعی رسا داشت و ملک‌الشعرای آستان قدس رضوی و رئیس بیمارستانی در مشهد بود...
 
شعرهای این شاعر بزرگ و توانای یکصدسال اخیر در هفت بخش مدایح و مناقب چهارده معصوم (ع)، قطعات و پندیات، قصاید، غزلیات، کلمات، رباعیات و مثنویات، و مراثی و مداحی ائمه اطهار (ع) گردآوری و منتشر شده که حتی نظم او در چیدمان این شعرها نیز به وضوح قابل مشاهده است. دیوان اشعار قاسم رسا که شامل حدود شش هزار بیت است که در سال ۱۳۴۰ انتشار یافت.
 
اندک آن روزگار منتشر شده است. قاسم رسا در سرودن شعرهایی با مضامین بکر شهرت داشته است. چنانکه در همسویی با ایرانیان و همصدایی با جهانیان، در حمایت از مظلومان گیتی، شعرهای فراوانی با مضمون استقلال و آزادی دارد و به نحوی بازگو کننده احساسات پاک ملت ایران است. همچنین در قطعات و پندیات او نوآوری، آینده‌نگری و شوخ‌طبعی مشاهده می‌شود...

فروشگاه اینترنتی کتاب ایران

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت بالاتر از خیابان آذربایجان پ 39 زنگ اول سمت چپ

نظرات ، پیشنهادات ، شکایات : info@ketabeshargh.com

 

 شماره های تماس : 02166456295 - 02166453744

 

شماره همراه : 09129452845

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

 

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

 

 

Top