فروش ویژه زمستانه

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن 02166456295

گردونه تاریخ شماره 33 : بالبوا کاشف اقیانوس آرام

80000 ریال
موجودی
نويسنده: فلیکس ریزنبرگ
مترجم: هوشنگ ابرامی
ناشر: انتشارات و آموزش انقلاب اسلامی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 166
اندازه كتاب: رقعی شومیز
سال انتشار: 1374
دوره چاپ: 4
کیفیت کتاب : عالی - کمیاب یا دست دو

8 ژوئن 1517 میلادی و اسکونو ئیز دوبالبوآ اعدام شد. واسکونوئیز دوبالبوآ ، دریانورد اسپانیایی در 24 دسامبر 1475 م در دهستانی واقع در جنوب اسپانیا به دنیا آمد.
چون والدین او بی بضاعت بودند، واسکونونیز ناگزیر از سن 16 سالگی در سلک ملازمان یکی از اشراف اسپانیایی درآمد و مدت 8 سال در خدمت او به سر برد تا این که به درجه سرهنگی ارتقا یافت . وی از آن پس با هدف دست یافتن به طلا که انگیزه اصلی بسیاری از مردم آن زمان بود و در جریان آن خطرات و توفان های مخوف دریا را تحمل می کردند، به سفر پرداخت . بالبوآ وقتی که به سواحل امریکای مرکزی و جنوبی رسید، نامه هایی برای پادشاه اسپانیا نگاشت و متذکر شد که در آنجا، مروارید و طلای فراوانی وجود دارد. او در این سفرها خطرات بی شماری را به جان خرید و جنگهای بسیار نمود و در برخی از آن نواحی ، حکمرانی کرد. او در 29 سپتامبر 1513 م از پاناما عبور کرد و اقیانوس کبیر را دید و ادعای مالکیت آن را کرد. از این رو ، بالبوآ ، کاشف اقیانوس کبیر یا آرام می باشد. وی پس از کسب غنایم و افتخارات قصد مراجعت به اسپانیا را داشت ولی چون ارتباط او با پادشاه اسپانیا تیره شد ، این پیروزی را نادیده گرفتند. بالبوآ سرانجام به اتهام خیانت به شاه محاکمه و در 8 ژوئن 1517 م در 42 سالگی اعدام شد.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه زمستانه

 

تخفیف 20 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top