فروش ویژه زمستانه

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن 02166456295

آرمان ها و ایدئولوژی ها

192000 ریال
موجودی
مترجم: احمد صبوری کاشانی
ناشر: کتاب آمه
موضوع: سیاسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1390
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 668
شابک: 9786005757378

ویراستاران این کتاب – «ترنس بال» و «ریچارد دگر»کوشیده‌اند تا در این مجموعه نخست، گُستره‌ی ایدئولوژ‌های معاصر را پوشش دهند و از هریک از ایدئولوژی‌های شناخته شده از جمله لیبرالیسم، محافظه‌کاری و سوسیالیسم تا ایدئولوژی‌های جدید نظیر دیدگاههای فعالان جنبش‌های زیست‌محیطی و نئونازی‌ها، مباحثی را مطرح نمایند. دوم اینکه نمونه متن‌های برجسته، از دیدگاهها و نظریه‌هایی فراهم آمده که نماینده‌ی همان ایدئولوژی‌های پیش‌گفته است. ویژگی سوم کتاب بازنویسی بعضی متن‌های قدیمی برای تطبیق با نثر امروزی و چهارم این‌که ویراستاران در این کتاب تلاش کرده‌اند تا با طرح مقدمه و یا یادداشت‌های کوتاه، متن‌های برگزیده از مولفان و اندیشمندان پیشین را در بافت تاریخی و سیاسی خود قرار دهند.
کتاب در فصل نخست به مفهوم ایدئولوژی پرداخته است زیرا به اعتقاد ویراستاران، برخلاف تصور بعضی مفسران، عصر ایدئولوژی‌ها پایان نیافته است و اگرچه پایان جنگ سرد و فروپاشی بلوک شرق، رویدادهای مهمی محسوب می‌شوند، اما جنبش‌های جدیدی که با ایدئولوژ‌ی‌های نوین به حرکت درآمده‌اند نیز درخور توجه هستند.
ایدئولوژی‌ها چهار نقش مهم برای هواداران خود ایفاء می‌کنند و یا شاید به قول کارکردگرایان بتوان گفت از چهار کارکرد مهم برخوردارند: نخست؛ پدیده‌های سیاسی را برای هواداران خود تحلیل می‌کنند. دوم آنکه ضوابط و معیارهایی برای ارزشیابی و تصمیم‌گیری درباره‌ی درست و نادرست مسائل و رویداها ارائه می‌دهند. نقش سوم این است که به هواداران خود جهت می‌دهد و به آنان هویت می‌بخشد و چهارم آنکه نوعی برنامه‌ی سیاسی برای هواداران خود فراهم می‌آورد
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه زمستانه

 

تخفیف 20 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top