فروش ویژه زمستانه

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن 02166456295

آمیزش افق ها

200000 ریال
موجودی
نويسنده: محمدمنصور هاشمي
موضوع: عرفان و فلسفه
ناشر: فرزان روز
قطع: رقعي
سال چاپ: 1393
نوبت چاپ: 3
تعداد كل صفحات : 396
نوع جلد: زركوب
وزن (به گرم): 554
شابك: 9789643213114


نمایش در اندازه اصلی
آمیزش افق ها

نویسنده: محمد منصور هاشمی
(منتخباتی از آثار داریوش شایگان)

داریوش شایگان یکی از برجسته ترین متفکران حال و حاضر ایران است،که علاوه بر درون کشور در آنسوی مرزها نیز چهره ی شناخته شده ای است.شایگان در طول قریب به نیم قرن حضور فعال در عرصه فرهنگی این سرزمین پا به پای تحولات آن حرکت کرده و مسائلی را مطرح نموده که اکنون می توانیم بگوییم مسائل زمانه ی جامعه ی ایرانی بوده است.
جامعه ای که در گذار از جهان سنتی به مدرن ناچار به دست و پنجه نرم کردن با مسائلی بوده است.
هر متفکر صاحبنظری در این سرزمین کوشیده است به نحوی به این مسائل پاسخ،و اگر بخواهیم این متفکران را نام ببریم شایگان کسی است که در یکی از قله های آن قرار می گیرد.
انتشار گزیده یا گزیده هایی از آثار متفکران هر سرزمین،در دنیا کاری است شناخته شده و متداول.این کار در واقع حوزه ی مخاطبان آثار آن متفکر را وسیعتر می کند،و امکان آشنایی بیشتر با او را فراهم. چرا که در دنیای کنونی هر کسی حاضر نیست از متفکری چندین جلد از آثارش را بخواند! ولی اگر در کتابی این آثار گزیده شده باشند،افراد بسیاری مشتاقند و وقت می گذارند که آن را بخوانند.

کتاب آمیزش افق ها برگرفته از چندین و چند کتاب داریوش شایگان است:

بخش اول به سالهای آغازین داریوش شایگان باز می گردد،که به توصیه پرفسور کربن مشغول هند شناسی و مطالعه در فرهنگ های کهن آسیایی بود،که شامل کتاب «ادیان و مکتب های فلسفی هند» در دو جلد،و «آیین هندو و عرفان اسلامی» است.که هنوز که هنوز است در هندشناسی کتابی به این استواری و ظرافت به پارسی نوشته نشده است.
بخش دوم مربوط می شود به دورانی که شایگان با فردید آشنا شد و در حلقه ی او شرکت می کرد،دورانی که بحث های بازگشت به خویشتن در ایران بسیار داغ بود! این بخش از دو کتاب «آسیا در برابر غرب»،و کتاب «بت های ذهنی و خاطره ی ازلی» برگرفته شده است.که در آن به بررسی تمدن های بزرگ آسیایی چون چین و هند و ژاپن و ایران می پردازد و بینش اساطیری و عرفانی ای که این سرزمین ها در خود داشتند.
بخش سوم که شامل آثاری متاخر اوست که
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه زمستانه

 

تخفیف 20 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top