ادبیات شفاهی زبان های ایرانی

360000 ریال
موجودی
نویسنده: گروهی از ایران شناسان
مترجم: مجدالدین کیوانی
ناشر: سخن
موضوع: ادبیات فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 471
شابک: 9782000482680
مقدار:
« ادبیات شفاهی زبانهای ایرانی »؛ کتابی است از مجموعه 18 جلدی « تاریخ ادبیات ایران » که انتشارت تائوریس ( I.B.Tauris ) در سالهای اخیر و با ویراستاری کلی آقای احسان یارشاطر، آن را به زیور طبع در آورده است. این مجموعه تلاشی برای به تصویر کشیدن سرگذشت ادبی زبان فارسی و دیگر گویش ها و زبانهای ایرانی در گستره ایران فرهنگی و در طول تاریخ است. ویژگی خاص این مجموعه همکاری جمع کثیری از پژوهشگران عرصه زبانهای ایرانی جهان، در به سرانجام رساندن آن است.
اما کتاب « ادبیات شفاهی زبان های ایرانی » که هجدهمین جلد از این مجموعه است و در سال 2010 میلادی منتشر شده، توجهی خاص به گویشها و زبان های ایرانی کردی، پشتو، بلوچی، اوستی، فارسی و تاجیک دارد. این کتاب شامل یک مقدمه، سیزده فصل و یک کتابنامه مفصل است و مباحثی چون؛ بررسی ادبیات عامه در زبان فارسی، نگارش ادبیات کردی، ادبیات شفاهی کردی، بررسی مذهب و سنن شفاهی در کردستان با محوریت سنن مردم ایزدی و اهل حق، دوران کلاسیک ادبیات پشتو، ادبیات نوشتاری جدید پشتو، ادبیات شفاهی و عامه پشتو، ادبیات بلوچی، ادبیات اوستی، ادبیات عامه فارسی، نقالی، سخنی پیرامون کربلا و روضه الشهدای کاشفی و فرهنگ و ادبیات دینی، ادبیات عامه تاجیک ها و در نهایت ادبیات شفاهی و عامه فارسی دری در افغانستان.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه پاییزه 

 

تخفیف 20 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top