0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

ادبیات شفاهی زبان های ایرانی

450000 ریال
موجود
نویسنده: گروهی از ایران شناسان
مترجم: مجدالدین کیوانی
ناشر: سخن
موضوع: ادبیات فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 471
شابک: 9782000482680
اشتراک
« ادبیات شفاهی زبانهای ایرانی »؛ کتابی است از مجموعه 18 جلدی « تاریخ ادبیات ایران » که انتشارت تائوریس ( I.B.Tauris ) در سالهای اخیر و با ویراستاری کلی آقای احسان یارشاطر، آن را به زیور طبع در آورده است. این مجموعه تلاشی برای به تصویر کشیدن سرگذشت ادبی زبان فارسی و دیگر گویش ها و زبانهای ایرانی در گستره ایران فرهنگی و در طول تاریخ است. ویژگی خاص این مجموعه همکاری جمع کثیری از پژوهشگران عرصه زبانهای ایرانی جهان، در به سرانجام رساندن آن است.
اما کتاب « ادبیات شفاهی زبان های ایرانی » که هجدهمین جلد از این مجموعه است و در سال 2010 میلادی منتشر شده، توجهی خاص به گویشها و زبان های ایرانی کردی، پشتو، بلوچی، اوستی، فارسی و تاجیک دارد. این کتاب شامل یک مقدمه، سیزده فصل و یک کتابنامه مفصل است و مباحثی چون؛ بررسی ادبیات عامه در زبان فارسی، نگارش ادبیات کردی، ادبیات شفاهی کردی، بررسی مذهب و سنن شفاهی در کردستان با محوریت سنن مردم ایزدی و اهل حق، دوران کلاسیک ادبیات پشتو، ادبیات نوشتاری جدید پشتو، ادبیات شفاهی و عامه پشتو، ادبیات بلوچی، ادبیات اوستی، ادبیات عامه فارسی، نقالی، سخنی پیرامون کربلا و روضه الشهدای کاشفی و فرهنگ و ادبیات دینی، ادبیات عامه تاجیک ها و در نهایت ادبیات شفاهی و عامه فارسی دری در افغانستان.

 شماره های تماس :

 

 02166456295 

 

09129452845


 

تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده

 

وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

بالا