کتاب شرق

کتاب شرق

 

فروشگاهی با تخفیف در چهار فصل سال

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

 

تلفن سفارشات  02166456295

ادبیات شفاهی زبان های ایرانی

360000 ریال
موجودی
نویسنده: گروهی از ایران شناسان
مترجم: مجدالدین کیوانی
ناشر: سخن
موضوع: ادبیات فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 471
شابک: 9782000482680
مقدار:
« ادبیات شفاهی زبانهای ایرانی »؛ کتابی است از مجموعه 18 جلدی « تاریخ ادبیات ایران » که انتشارت تائوریس ( I.B.Tauris ) در سالهای اخیر و با ویراستاری کلی آقای احسان یارشاطر، آن را به زیور طبع در آورده است. این مجموعه تلاشی برای به تصویر کشیدن سرگذشت ادبی زبان فارسی و دیگر گویش ها و زبانهای ایرانی در گستره ایران فرهنگی و در طول تاریخ است. ویژگی خاص این مجموعه همکاری جمع کثیری از پژوهشگران عرصه زبانهای ایرانی جهان، در به سرانجام رساندن آن است.
اما کتاب « ادبیات شفاهی زبان های ایرانی » که هجدهمین جلد از این مجموعه است و در سال 2010 میلادی منتشر شده، توجهی خاص به گویشها و زبان های ایرانی کردی، پشتو، بلوچی، اوستی، فارسی و تاجیک دارد. این کتاب شامل یک مقدمه، سیزده فصل و یک کتابنامه مفصل است و مباحثی چون؛ بررسی ادبیات عامه در زبان فارسی، نگارش ادبیات کردی، ادبیات شفاهی کردی، بررسی مذهب و سنن شفاهی در کردستان با محوریت سنن مردم ایزدی و اهل حق، دوران کلاسیک ادبیات پشتو، ادبیات نوشتاری جدید پشتو، ادبیات شفاهی و عامه پشتو، ادبیات بلوچی، ادبیات اوستی، ادبیات عامه فارسی، نقالی، سخنی پیرامون کربلا و روضه الشهدای کاشفی و فرهنگ و ادبیات دینی، ادبیات عامه تاجیک ها و در نهایت ادبیات شفاهی و عامه فارسی دری در افغانستان.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top