کتاب شرق

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

  تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

اشکال اجتماعی و فرهنگی مدرنیته

300000 ریال
موجودی
نویسنده: رابرت باکاک،کنت تامپسون
مترجم: کاظم فیروزمند و دیگران
ناشر: آگه
موضوع: جامعه شناسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1393
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 440
شابک: 9789643292997

مدرنیته به تعبیر بسیاری گفتمانی فراگیر است. اکنون جامعه‌ای را نمی‌توان یافت که تحت تأثیر مدرنیته و گفتمان‌های آن نباشد. با این همه مدرنیته فرایندی یک سویه نبوده است و خود با قرار گرفتن در شرایط زمانی، مکانی و فرهنگی مختلف و در تعامل با آنها از اشکال متنوعی برخوردار شده است. با وجود آنکه مدرنیته گفتمانی مبتنی بر آزادی و برابری است ، اما نه تنها در بسیاری از جوامع غربی (خاستگاه اندیشه‌ها و پدیده‌های مدرن) بلکه حتی در بسیاری جوامع دیگر (شامل جوامع غیرغربی و اسلامی) ، این مفاهیم یا به ضد خود بدل شده‌اند (همچون مورد نازیسم ، فاشیسم و استالینیسم) و یا اشکال متنوعی را پدید آورده‌اند که با مدل لیبرال دموکراتیک تفاوت‌های زیادی دارد.
پدیدار شدن این اشکال سبب شده است تا این باور پدید آید که مدرنیته صرفا از یک گفتمان خاص در شکل غربی یا لیبرال دموکراتیک آن برخوردار نیست. بلکه این گفتمان می‌تواند از تنوعاتی در شکل یا محتوا برخوردار باشد که همگی آنها را می‌توان در ذیل گفتمان‌های مدرنیته طبقه‌بندی نمود. بدین ترتیب برخی حتی بنیادگرایی اسلامی نیز نوعی گفتمان مدرن (و حتی پسامدرن) ارزیابی می‌کنند. بدین ترتیب در هر جامعه‌ مظاهر مدرنیته (شامل تکنولوژی مدرن و ترتیبات اجتماعی مدرن) در تعامل با ویژگی‌های زمانی و مکانی و نیز تعامل با سنت‌ها و ارزش‌های فرهنگی یک جامعه‌ی خاص به نوعی گفتمان خاص مدرن می‌انجامند. عکس آن نیز صادق است. یعنی بسیاری از سنت‌ها و ارزش‌های فرهنگی پیشامدرن در تعامل با مدرنیته به سنت‌های جدیدی تبدیل شده‌اند که هر چند رد پای بسیاری از سنت‌ها و ارزش‌های گذشته را می‌توان در آنها باز جست ...
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top