کتاب شرق

کتاب شرق

 تلفن سفارشات 02166456295

 

کاربران گرامی شما می توانید کتابهای خود را به صورت اینترنتی و یا تلفنی خریداری نمایید .

افسانه اسطوره

200000 ریال
موجودی
نویسنده: نجف دریابندری
ناشر: کارنامه
موضوع: تاریخ جهان
قطع: رقعی
نوع جلد: شمیز
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 254
شابک: 9782000050384

شرح چند نظریه در افسانه شناسی و نقد یک اصطلاح

عنوان فرعی کتاب،روشن گر محتوای کتابی است در بیست فصل در نقد اصطلاح «اسطوره» و مروری گذرا بر چند مکتب اسطوره شناسی. مهم ترین بخش کتاب، که نظر تازه ای در باب افسانه و اسطوره به دست می دهد، کاوشی در سابقه افسانه و پیدایی واژه اسطوره در نوشته های فارسی است.
کتاب افسانه اسطوره، نوشتۀ نجف دریابندری می باشد که در بخش اسطوره و اساطیر فروشگاه اینترنتی کتاب Drpublisher قرار گرفته است. باور داشتن به آنچه در افسانه می آید نیازمند دلیل وبرهان نیست. زیرا روشن است که دلیل و برهان ابزارهای اندیشه عقلانی هستند، نه اندیشۀ افسانه ای. از طرف دیگر می دانیم که مردمان بدوی و از طرف دیگر مردمان متمدن هم، به انواع و اقسام افسانه باور دارند، یعنی میان اجزای افسانه نوعی رابطه با یگانگی می بینندواز آن نوعی (معنی) یا حقیقت دریافت می کنند، نه از آن جهت که قانون یا قاعده ای آن ها را به این امر ملزم کند.
بلکه چون خود آنها می خواهند آن یگانگی را در افسانه ببینند و چنان حقیقتی را از آن دریافت کنند. این خواهش یک (نیروی واقعی) است. که اجزای پراکندۀ افسانه را فراهم نگه می دارد و از آن معنی وحقیقت می سازد. صورت بیرونی یا عینی این نیرو آیین است. یعنی کار یا کارهایی که از روی سنت در پاره ای مراسم یا مواقع در جوامع بشری انجام می گیرد و توضیح عقلانی یا منطقی آشکاری هم ندارد. افسانه های مرده کهن ممکن است در زمان ما از نو زاییده شوند.
یک نمونه از این زایش دوباره روند پدید آمدن و از میان رفتن ایدئولوژی های امروزی است که می توان آن ها را (افسانه سیاسی) نامید. زیرا که ایدئولوژی در جامعه امروزی کما بیش همان کاری را انجام می دهد که افسانه در جوامع (بدوی) برعهده داشته است یعنی در بر گرفتن و پذیرفتنی ساختن تعارض های جامعه و بر پا نگه داشتن نظام اجتماعی موجود.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top