کتاب شرق

کتاب شرق

فروش ویژه بهاره 

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

اندیشه و ایمان در آزادی

272000 ریال
موجودی
نویسنده: محمدسروش محلاتی
ناشر: روزنه
موضوع: مکاتب و ادیان
قطع: وزیری
نوع جلد: شمیز
سال چاپ: 1395
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 358
شابک: 9782000487814

فرصت پرسش نباید فرصت شُبهه افکنی و توسعه تلقی شود؛ زیرا پرسش، با شُبهه تفاوت دارد و پرسشگر نیز با شُبهه آفرین فرق دارد. این دو موضوع، کاملاً از یکدیگر قابل تفکیک و تمایزند. در پرسش، شخص به دنبال تحقیق است. او به این که نمی داند، واقف شده و به جهل خود، آگاهی پیدا کرده و درصدد رسیدن به علم است؛ در حالی که در شبهه، شخص، درصدد آن است که علم مخاطب را به شک تبدیل کند. پرسشگر می خواهد که خود بفهمد، و شبهه افکن می خواهد بدون دلیل علمی، فهم دیگری را از او بگیرد و یقین او را متزلزل سازد. از این رو، پرسشگری، یک فعالیت مثبت و سازنده است؛ ولی شبهه آفرینی، یک فعالیت منفی و ویرانگر که در جهت آشفته کردن فضای ایمانی است

یکی از مقدّس ترین استعدادهایی که در بشر هست و شدیداً نیازمند آزادی است، «تفکّر» است. این استعداد بشری، برای ظهور و بروز، حتماً باید آزاد باشد؛ زیرا پیشرفت و تکامل بشر در گرو این آزادی است. اسلام، نه تنها آزادی تفکّر را مهم می داند و به اندیشیدن، توصیه و تشویق می کند و آن را عبادت می شمرد، بلکه تفکّر در برخی از مسائل را واجب و لازم می داند.
عقیده و ایمانی که اسلام بدان فرا می خواند و بر آن ارج می نهد، عقیده برخاسته از تحقیق است و چون تحقیق، بدون آزاد بودن فکر، تحقّق نمی یابد، از این رو، برای استوار سازی بنیادهای عقیدتی، نباید محدودیتی در فضای اندیشه و تعقّل وجود داشته باشد؛ زیرا هر حصاری که گستره تعقّل را محدود کند، به ایمان محقّقانه، آسیب می رساند.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 02166453744 -

09129452845

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

درباره ما :

با توجه به گسترش روزافزون ارتباطات سایت کتاب شرق در سال 1394 ایجاد گردید تا نقشی در اطلاع رسانی در زمینه تازه های نشر کتاب و هم چنین فروش آن داشته باشد به همین منظور هر روز در بخش تازه های سایت کتابهایی که از طرف ناشران چاپ شده با مشخصات کامل از قبیل نام نشر ، نویسنده،مترجم ، نوبت چاپ ،تعداد صفحات ، عکس کتاب و در بعضی مواقع توضیحات مختصری در مورد کتاب در اختیار کاربران قرار می گیرد و در صورت در خواست کاربر با قیمتی که در پشت جلد کتاب درج شده و البته با تخفیف برای کابران ارسال می گردد و این امر از طریق پست برای شهرستانها و پیک موتوری در تهران صورت می گیرد .

 

تماس با ما :

02166456295 

 

 

آدرس : تهران - خیابان اردیبهشت بالاتر از آذربایجان پ 39 زنگ اول سمت چپ

info@ketabeshargh.com

 

مدیر مسئول : قاسم ملکی زاده

Top