کتاب شرق

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

  تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

بهای سنگین مادی گری

140000 ریال
موجودی
نويسنده: تيم كاسر
مترجم: ميلاد سبزه‌آرا و ...
ناشر: ققنوس
قطع: رقعي
سال چاپ: 1395
نوبت چاپ: 1
تعداد كل صفحات : 224
نوع جلد: شوميز
وزن (به گرم): 250
شابك: 9786002782175

اگر مادی گرایی باعث ناخشنودی می شود، ناخشنودی نیز باعث مادی گرایی می شود. نویسنده کتاب «بهای سنگین مادی گرایی» در این اثر ثابت می کند که امیال یا نیازهای فزونی یافته برای داشتن بیشتر یا مصرف بیشتر به طور عمیق و پویا با احساسات ناامنی شخصی مرتبط اند. به نظر می رسد مادی گرایی به بهترین شکل بین افرادی رشد می کند که در خصوص مسائل مربوط به عشق، عزت نفس، شایستگی یا کنترل احساسات، نامطمئن هستند.

تیم کاسر استاد و پژوهشگر روان شناسی اگزیستانسیالیستی و مسائل فرهنگی در آمریکاست و تبیین های علمی گسترده ای در زمینه آثار فرهنگ مصرفی و مادی گرایی بر شادکامی و سلامت روان شناختی ارائه کرده است. کاسر معتقد است افرادی که ارزش های اصلی زندگی خود را به دست آوردن ثروت و شهرت قرار داده اند، صرف نظر از سن و درآمد و قومیت، بسیار مستعد غمگینی، اضطراب و افسردگی، عزت نفس شکننده و صمیمیت پایین در زندگی زناشویی هستند.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

برخی داده های ارائه شده نشان می دهد که ارزش های مادی در واقع، با برخی مشکلات مربوط به روابط با دیگران مرتبط اند. همان طور که در فصل ۲ مرور کردیم، افرادی که به شدت برای پیگیری های مادی ارزش قائل اند مصاحبه کنندگان آن ها را افرادی با سازگاری کمتر با جامعه و رفتارهای ضداجتماعی بیشتر ارزیابی کردند. همچنان که در تحقیق زوج کوهن توصیف شد، ارزش های مادی با چندین اختلال شخصیتی مرتبط با ضعف در برقراری ارتباط همراه اند. افراد اسکیزوئید، اسکیزوتایپی و اجتنابی در برقراری ارتباط مشکل دارند؛ افراد مرزی و خودشیفته در روابطشان با دیگران اغلب خودمحورند و افراد پارانوئید مشکلاتی در زمینه اعتماد کردن به دیگران دارند. تمامی این یافته ها روابط ضعیف را به عنوان یکی از تبیین های احتمالی همایندی ارزش های مادی و بهزیستی روان شناختی پایین ارائه می دهند.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top