کتاب شرق

کتاب شرق

فروش ویژه بهاره 

 

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

تلفن سفارشات  02166456295

 

با تبریک فرارسیدن سال نو به اطلاع می رساند کتابهای درخواستی شما کاربران عزیز از پانزدهم فرورین ماه ارسال خواهد .

دانش اساطیر

79000 ریال
موجودی
نویسنده: روژه باستید
مترجم: جلال ستاری
ناشر: توس
موضوع: تاریخ جهان
قطع: رقعی
نوع جلد: شمیز
سال چاپ: 1391
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 132
شابک: 9789643153465

« مينولوژي به عنوان علم اساطير يا دانش نظامهاي اساطيري در عين حال مورد توجه مورخان و مردم شنا سان است؛ به همين دليل نمي توانيم در اين مختصر بهره ها و آورده هاي آن دو گروه را از هم جدا كنيم بي ترديد خواهيم كوشيد كه خاصه جنبه مردم شناختي مسائل را روشن سازيم ، معذل خود را ناگزير از رجوع به نوشته هاي مورخان و حتي فلاسفه مي بينيم.

در واقع فلاسفه نخستين كساني بودند كه به علم اساطير توجه نشان دادند و چند گونه تبين اساطير را ( به طرز مبهم ) پيش بيني كردند و حدس زدند كه بعد ها همان توضيحات از سر گرفته خواهند شد.
تاریخ اسطوره شناسی سراسر عبارت بوده است از فرود آوردن تدریجی خدایان از عرش آسمان به فرش زمین و جستجوی ریشۀ توهمات اساطیری در قلب انسان و نه در ارتباط با اجرام آسمانی. اسطوره داستانی خام، بی پرده و رک است که مناسکی را به دنبال داشته و جزء نظام اجباری تصورات مذهبی است. پژوهشگران بر این باورند که اسطوره بر خلاف افسانه در عالم، جاویدان و سرمدی تصویر شده است و وقتی حوادث دقیقی را حکایت میکند، از دوران اساطیری می گذرد که با دوران آدمی زادگان متفاوت است».
اسطوره ها تجسم پندارگونۀ احساساتی هستند که ندانسته، بعضی افراد برای تقلیل رنج و یا اعتراض بر امور نامطلوب و غیر عادلانه، که در سازمان های قبیله یا جامعۀ خود مشاهده می کنند، بیان می نمایند. از این حیث اسطوره ها راز و رموز و کنایات پرمغز و با معنایی هستند که چون آن را کراراً نقل کنند و پیاپی باز گویند، یک نوع آرامش فکری در ذهن آنها ایجاد میکند و آنها را گویی با لحن مؤثری راضی و قانع می سازد و این مهمترین صورت اساطیر اولین است. اسطوره ها، آیین هایی هستند که تصویرهایی را از ورای هزاره ها منعکس می کنند.
آنجا که تاریخ و باستان شناسی خاموش می ماند، اسطوره ها به سخن در می آیند و فرهنگ آدمیان را از دوردست ها به زمان ما می آورند و افکار بلند و منطق گستردۀ مردمانی ناشناخته، ولی اندیشمند را در دسترس ما قرار می دهند.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 09129452845

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

درباره ما :

با توجه به گسترش روزافزون ارتباطات سایت کتاب شرق در سال 1394 ایجاد گردید تا نقشی در اطلاع رسانی در زمینه تازه های نشر کتاب و هم چنین فروش آن داشته باشد به همین منظور هر روز در بخش تازه های سایت کتابهایی که از طرف ناشران چاپ شده با مشخصات کامل از قبیل نام نشر ، نویسنده،مترجم ، نوبت چاپ ،تعداد صفحات ، عکس کتاب و در بعضی مواقع توضیحات مختصری در مورد کتاب در اختیار کاربران قرار می گیرد و در صورت در خواست کاربر با قیمتی که در پشت جلد کتاب درج شده و البته با تخفیف برای کابران ارسال می گردد و این امر از طریق پست برای شهرستانها و پیک موتوری در تهران صورت می گیرد .

 

تماس با ما :

02166456295 

 

 

آدرس : تهران - خیابان اردیبهشت بالاتر از آذربایجان پ 39 زنگ اول سمت چپ

info@ketabeshargh.com

 

مدیر مسئول : قاسم ملکی زاده

Top