کتاب شرق

کتاب شرق

فروش ویژه بهاره 

 

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

تلفن سفارشات  02166456295

 

با تبریک فرارسیدن سال نو به اطلاع می رساند کتابهای درخواستی شما کاربران عزیز از پانزدهم فرورین ماه ارسال خواهد .

دموکراسی کربنی

229100 ریال
موجودی
نويسنده: تيموتي ميچل
مترجم: شهريار خواجيان
موضوع: علوم سياسي
ناشر: ققنوس
قطع: رقعي
سال چاپ: 1395
نوبت چاپ: 1
تعداد كل صفحات : 448
نوع جلد: شوميز
وزن (به گرم): 506
شابك: 9786002782397

چه ارتباطي بين دموكراسي و سوخت فسيلي وجود داد؟ سوخت فسيلي هم دموكراسي مدرن را ممكن مي‌سازد و هم محدوديت‌هايي براي آن ايجاد مي‌كند. براي درك اين محدوديت‌ها بايد با آنچه ظهور گونة مشخصي از سياست دموكراتيك را ممكن مي‌سازد، آشنا شويم. چيزي كه نام آن را دموكراسي كربني مي‌گذاريم. در پي حملة آمريكا به عراق در سال 2003 در مورد يكي از اين محدوديت‌ها بحث‌هاي زيادي شد. اغلب گفته مي‌شود كه يكي از ويژگي‌هاي برجستة خاورميانه فقدان دموكراسي است و از نظر بسياري از كساني كه دربارة اين منطقه مهم و حياتي مي‌نويسند، نفت عامل اين فقدان است. كشورهايي كه بخش عمده‌اي از درآمدشان از صادرات نفت به دست مي‌آيد، كمتر به دموكراسي گرايش دارند. موج خيزش‌هايي كه جهان عرب را در سال 2011 درنورديد حكايت از رابطة مستقيم بين درآمدهاي بالاي نفتي و مشكل مطالبات فزايندة مردم براي برخورداري از زندگي دموكراتيك و برابرتر داشت. در مجموع هر چقدر كه كشوري نفت كمتري توليد مي‌كرد و توليد آن نيز سريع‌تر كاهش پيدا مي‌كرد، مبارزات دموكراسي‌خواهانه در آن گسترده‌تر بود. تونس و مصر كه خيزش در آن‌ها آغاز شد و يمن، بحرين و سوريه كه قيام به سرعت در آن‌ها گسترش يافت، از جمله كوچك‌ترين توليدكنندگان نفتِ منطقه بودند و در همة آن‌ها نيز توليد نفت رو به كاهش داشت. در اين كتاب، نويسنده تاريخ انرژي را مورد بازانديشي قرار مي‌دهد و دركي از سياست‌هاي زيست محيطي، مبارزه براي دموكراسي و جايگاه خاورميانه در جهان پست مدرن به دست مي‌دهد.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 09129452845

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

درباره ما :

با توجه به گسترش روزافزون ارتباطات سایت کتاب شرق در سال 1394 ایجاد گردید تا نقشی در اطلاع رسانی در زمینه تازه های نشر کتاب و هم چنین فروش آن داشته باشد به همین منظور هر روز در بخش تازه های سایت کتابهایی که از طرف ناشران چاپ شده با مشخصات کامل از قبیل نام نشر ، نویسنده،مترجم ، نوبت چاپ ،تعداد صفحات ، عکس کتاب و در بعضی مواقع توضیحات مختصری در مورد کتاب در اختیار کاربران قرار می گیرد و در صورت در خواست کاربر با قیمتی که در پشت جلد کتاب درج شده و البته با تخفیف برای کابران ارسال می گردد و این امر از طریق پست برای شهرستانها و پیک موتوری در تهران صورت می گیرد .

 

تماس با ما :

02166456295 

 

 

آدرس : تهران - خیابان اردیبهشت بالاتر از آذربایجان پ 39 زنگ اول سمت چپ

info@ketabeshargh.com

 

مدیر مسئول : قاسم ملکی زاده

Top