.

 فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است

 سفارش تلفنی کتاب : 02166456295

پیگیری سفارشات اینترنتی 02166453744-02166456295

فرهنگ لغات و اصطلاحات فقهی

280000 ریال
موجودی
نویسنده: سید محمد حسینی
ناشر :سروش
سال چاپ: 1382
قطع کتاب: وزیری
نوع جلد: گالینگور
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحه : 660
کمیاب : کیفیت کتاب : عالی

مقدار:

این اثر دربرگیرنده معانی لغوی و اصطلاحی بیش از چهار هزار واژه و اصطلاحات فقهی عربی به همراه معادل انگلیسی آن هاست. مولف سعی کرده است ضمن رعایت اختصار در ارائه توضیحات، فاصله خود را با دایره المعارفی گسترده و جامع حفظ کند؛ اما مجموعه ای فراتر از ترجمه لغت به لغت الفاظ و اصطلاحات فراهم آورد. مولف برای ارائه اثری مطلوب و ارزشمند با مراجعه به کتاب های گوناگون فقهی و معجم ها و فرهنگ ها، به دلیل ویژگی های برتر کتاب "معجم لغه الفقهاء" اثر دکتر محمد رواس قلعه جی و دکتر حامد صادق قنیبی را محور کار خود قرار داد و جهت تکمیل مطالب این اثر از دیگر فرهنگ ها استفاده کرده است و تقسیم بندی مفیدی در ذیل برخی اصطلاحات مانند خیار، بیع، شرط و ... انجام داده است. چنانچه برای فهم بهتر برخی اصطلاحات مانند بیع، تعریف سی و دو بیع را ذکر کرده است که برای خوانندگان و پژوهشگران قابل استفاده است. روش کار مولف در این اثر بر اساس بیان لغوی و اصطلاحی و استناد به آیات قرآن، احادیث و ضرب المثل ها و بیان دقیق معنا و کاربرد واژه ها است. تبیین ترکیبات و تقسیمات یک واژه و در مواردی بیان احکام فقهی مربوط به آن و اختلاف نظر مذاهب اسلامی درباره آن و نیز ذکر معادل انگلیسی واژه ها بر ارزش و ویژگی این اثر افزوده است و مولف با رعایت امانتداری سعی کرده است مجموعه ای ارزشمند را در اختیار دانش پژوهان رشته فقه قرار دهد. علاوه بر اصطلاحات فقهی، معانی واژه های دیگر مانند اسامی اماکن، اشیاء و حیوانات نیز در این اثر گردآوری شده تا پژوهشگران از مراجعه به فرهنگ های عمومی بی نیاز شوند. مولف معتقد است با تخصصی شدن و گستردگی دامنه علوم، فرهنگ های عمومی نیاز محققان را فراهم نمی کند و تدوین فرهنگ اصطلاحات مربوط به هر علم برای دستیابی سریعتر به معنای کاربردی واژه ها در علم ضروری است و این اثر نیز بر اساس نیاز علوم تخصصی فقه، حقوق، و سایر رشته ها نظیر الهیات و معارف اسلامی تدوین شده است

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

  کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top