فروش ویژه زمستانه

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن 02166456295

مرات الاصطلاح

560000 ریال
موجودی
نویسنده: آنندرام مخلص لاهوری
ناشر: سخن
موضوع: ادبیات فارسی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1395
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 658
شابک: 9789643728120

مقدار:
 فرهنگ مرآت الاصطلاح گردآودۀ رای رایان، آنندرام مخلص لاهوری، هندوی نامدار است که نگارش آن را در سال 1158 ق به پایان رسانده است. این اثر ارزشمند دانشنامه ای از اطلاعات ادبی، علمی و تاریخی و سرشار از اطلاعات علوم و فنون، حکایات شیرین و مثل های رایج در عصر صفوی است.
آنندرام مخلص در این کتاب به نقل مطالب دیگر فرهنگ ها و درج شواهد از شاعران پیشین بسنده نکرده است؛ بلکه بیشتر به تقریر فارسی زبانان و اشعار فارسی گویان هم عصر یا نزدیک به عصر خود نظر داشته و از این حیث مرآت الاصطلاح درخور توجه خاص است. او در ضمن سرمدخل ها، اطلاعات دست اولی هم از بزرگان هم عصرش، مناسبات اجتماعی، سیاسی و اداری هندوستان و روابط سیاسی و اقتصادی هند و ایران به دست می دهد.
او همچنین در جای جای کتاب، لغات و اصطلاحات و امثال هندی و فارسی و آداب و رسوم و هندیان و ایرانیان را مقایسه کرده و از معدود کسانی است که به تطبیق ادبیات فارسی و هندی پرداخته و معادل سازی های رایج را مورد نقد قرار داده است. مخلص با نگاه دقیق و جست و جوگر خود اطلاعات ارزشمندی از کار کردار مردم روزگار خود بدست داده است و بسیاری از اصطلاحات دیوانی، هنری، پزشکی، جواهرشناسی و جز این ها را توضیح داده و بسیاری از گیاهان، میوه ها، داروها و مؤلفه های مدنی را معرفی کرده است. این ویژگی ها این فرهنگ را به اثری ممتاز در میان فرهنگ های مشابه بدل کرده است.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه زمستانه

 

تخفیف 20 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top