.

 فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

فروش ویژه پاییزه

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است

سفارش تلفنی کتاب : 02166456295

نامور نامه

نویسنده: عبدالحسین زرین کوب
ناشر: سخن
موضوع: نقد ادبی
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1389
نوبت چاپ: 3
تعداد صفحات: 194
وزن: 426گرم
شابک: 9782000173670

درباره فردوسی و شاهنامه
شاهنامه سرگذشت تکامل و ترقی نژاد ایرانی می باشد که البته از تعصب قومی و نژادی نیز مایه گرفته در تشبیهات نیز از آن روح سلحشوری و قهرمانی و ستیز و نبرد و مبارزه دیده می شود .

حماسه ملی ایران که در شاهنامه فردوسی به اوج می رسد اگر گفته شود دیوان واقعی فرهنگ خالص ایرانی است گزاف نیست چرا که جز آن تمام ادبیات دری شدیدا تحت تأثیر اسلام است در صورتی که این اثر هرچند در جزئیات بعضی نفوذهای اسلامی را هم نشان می دهد روح واقعی آن روح آریایی هند و اروپایی است .

شاهنامه و تمام حماسه ملی ایران در عین حال پلی است که دنیای باستانی را با دنیای قرون وسطی ، دنیای اسلامی که هنوز در فرهنگ ما ادامه دارد به هم می پیوندد

حکیم توس با تکیه بر روایات و مآخذ قدیم و تصرف جادوکارانه یی که در تقریر آنها به کار برده است یکی از عالی ترین و مؤثرترین تاریخهای حماسی جهان را به وجود آورده است .تأمل در شاهنامه اگر با تعمق در پیام واقعی شاهنامه همراه باشد ما را به افقهای اخلاقی انسانیت ... به قلمرو قهرمانهایی که شایسته انسان کامل است سوق می دهد . عالی ترین تجسم خردمندی در شاهنامه بزرگمهر است

می توان گفت شعر حماسی از یونان باستان به وسیله شاعران خنیاگری که آئیدس نام داشتند شروع شده است مانند داستانهای ایلیاد و ادیسه که اشعار آنها مجموعه ترانه های باستانی بوده که در حدود هشتصد سال پیش از میلاد عده ای اهل ذوق گرد آورده اند .
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

  کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top