.

 فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

فروش ویژه پاییزه

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است

سفارش تلفنی کتاب : 02166456295

دیوان طوطی همدانی

320000 ریال
موجودی
نویسنده: ابوالحسن طوطی همدانی
ناشر: جمهوری
موضوع: دواوین
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 621
شابک: 9786007630228

مقدار:
مرحوم ميرزا ابوالحسن توحيدی امين فرزند ميرزا ابوالمحسن متخلص به «طوطی» از سخنوران و شوریده حالان صاحبدل همدانی و از شعرای متقدم این دیار است. ویدر سال 1281 هجری شمسی در همدان به دنيا آمد و دوران طفوليت خود را در دامان خانواده سپری کرد و از همان آوان وارد مکتب شد و به تحصيل مقدمات دینی وعلوم قدیمه پرداخت و پس از مدتی به حرفه خياطی روی آورد.
طوطی همدانی در 20 سالگی به تهران عزیمت کرد و در کنار حرفه روزانه خود که همان خياطی بود در محضر علما و دانشمندان بزرگی چون آیت ا.. شاه آبادی و مرحوم آیت ا... شفيعی حاضر می شد. از دوران جوانی آغاز به شعر گفتن کرد و با توجه به روحيات و نگرش های مذهبی و دینی خود روی به سرودن اشعار با مضامين دینی ومذهبی کرد. اکثر اشعار این شاعر در مدح ائمه اطهار (ع) و مرثيه و چکامه های توحيدی است (بيشتر آثار طوطی تقليد از دیگر شاعران و سخنوران بزرگ ایران همچون حافظ٬ سعدی و شيخ بهایی و... می باشد)
آثار باقی مانده از طوطی همدانی عبارتند از دیوان غزليات و قصائد٬ مفتاح المحبّه٬ شيطان نامه٬ مخزن الُدرر٬ عشق سرمدی٬ معراج حسينی وُهدینامه که بعضی از آنهاچاپ و منتشر شده اند. 

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

  کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top