کتاب شرق

کتاب شرق

فروش ویژه بهاره 

 

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

تلفن سفارشات  02166456295

 

با تبریک فرارسیدن سال نو به اطلاع می رساند کتابهای درخواستی شما کاربران عزیز از پانزدهم فرورین ماه ارسال خواهد .

باستان شناسی سینما و خاطره یک قرن

79000 ریال
موجودی
نویسنده: ژان لوک گدار،یوسف اسحاق پور
مترجم: مازیار اسلامی
ناشر: حرفه نویسنده
موضوع: سینما و تئاتر
قطع: رقعی
نوع جلد: شمیز
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 3
تعداد صفحات: 128
وزن: 134گرم
شابک: 9782000562962

مقدار:

«باستان شناسی سینما و خاطرات یک قرن »، نوشته یوسف اسحاق پور محقق و پژوهشگر ایرانی است که سالست در فرانسه زندگی می کند. «باستان شناسی سینما و خاطرات یک قرن» کتابی است که از گفت و گوی یوسف اسحاق پور و ژان لوک گدار شکل می گیرد. کتاب با بحث درباره تاریخ سینمای گدار آغاز می شود و سپس به بحث درباره زیبایی شناسی سینما کشیده می شود.

گدار رادیکال، گدار عاشق هنر، گدار چریک و گدار منتقد، همه در «باستان شناسی سینما و خاطرات یک قرن» موجود است اما هسته اصلی کتاب تاریخ سینمای گدار است و در یک روند تاریخی تحلیلی به فیلم های او می پردازد. ژان لوک گدار را امروزه رادیکالترین، سیاسی‌ترین و آوانگاردترین کارگردان تاریخ سینما می‌نامند، کسی که در هر اثرش سینما را به شکلی متفاوت به جامعه بشری عرضه کرد. گدار با فیلم ویدئویی تاریخ‌های سینما نشان می‌دهد که به دلیل اینکه سینما، با تصاویر سخن می‎گوید، به عبارتی دیگر سینما چیزی جز تصویر نیست بنابراین قلمی که از تاریخ سینما می‌نویسد باید از جنس تصاویر باشد.

«باستان شناسی سینما و خاطرات یک قرن» در ۱۸ گفتار در قالب گفت و گو شکل می گیرد و اسحاق پور در ابتدای هر گفتار با سوالی از گدار شروع می کند و سپس با پیش روی در موضوع مطروحه وارد جزئیات و تحلیل های تاریخ نگارانه می شوند. در این کتاب کلی گویی های تاریخ نویسانه به جزئی گویی های دقیق تاریخمند بدل می شوند و نویسند از رهگذر اشراف بر سینما همپای گدار بحث زیبایی شناسانه سینما را هم پیش می برد.

در سال ۱۹۸۷ قرار بود هانری لانگلوا درباره تاریخ سینما در دانشگاه مونترال چندین سخنرانی داشته باشد. با مرگ لانگلوا این وظیفه به گدار سپرده می شودگلایه گدار در آن سال این بود که نمی توان به میانجی کلام تاریخ سینما را تحلیل کرد. به اعتقاد او هر تاریخ سینمایی باید سینمایی باشد. اینگونه بود که ایده ساخت«تاریخ های سینما» شکل گرفت. فیلمی که در یک دوره زمانی ۱۳ ساله ساخته شده است.ترکیبی حیرت انگیز از عکس ها ، نقاشی ها ، فیلم ها ، نقل قول های ادبی، نطق رادیویی،فیلم های خبری،روزنامه ها و البته صدای گدار که همه این تصاویر را همراهی می کند،تصویری تکان دهنده از قرن بیستم،قرن هیروشیما- هنری فورد-استالین-هیتلر- و البته سینما به عنوان نقطه تلاقی این وقایع.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 09129452845

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

درباره ما :

با توجه به گسترش روزافزون ارتباطات سایت کتاب شرق در سال 1394 ایجاد گردید تا نقشی در اطلاع رسانی در زمینه تازه های نشر کتاب و هم چنین فروش آن داشته باشد به همین منظور هر روز در بخش تازه های سایت کتابهایی که از طرف ناشران چاپ شده با مشخصات کامل از قبیل نام نشر ، نویسنده،مترجم ، نوبت چاپ ،تعداد صفحات ، عکس کتاب و در بعضی مواقع توضیحات مختصری در مورد کتاب در اختیار کاربران قرار می گیرد و در صورت در خواست کاربر با قیمتی که در پشت جلد کتاب درج شده و البته با تخفیف برای کابران ارسال می گردد و این امر از طریق پست برای شهرستانها و پیک موتوری در تهران صورت می گیرد .

 

تماس با ما :

02166456295 

 

 

آدرس : تهران - خیابان اردیبهشت بالاتر از آذربایجان پ 39 زنگ اول سمت چپ

info@ketabeshargh.com

 

مدیر مسئول : قاسم ملکی زاده

Top