0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

آیینه ی سکندری

400000 ریال
موجود
نویسنده: میرزا آقاخان کرمانی
ناشر: دنیای کتاب
موضوع: تاریخ ایران
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1395
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 456
شابک: 9782000526599

«آینه سکندری» کتابی تاریخی نوشته میرزا عبدالحسین خان معروف به آقاخان است. این کتاب در پی یک دوره تاریخ نویسی درباری از کتب تاریخی در خور توجه ایران در سده اخیر به شمار می رود. میرزا آقاخان نوشتن این کتاب را ظاهرا پس از ۱۳۰۷ق /۱۸۹۰م (تا احتمالا ۱۳۰۹ و ۱۳۱۰ق /۱۸۹۲ و ۱۸۹۳م ) آغاز کرده ، اما چاپ آن چنانکه در نخستین صفحه کتاب آمده ، پس از مرگ وی یعنی در اواخر عهد مظفرالدین شاه قاجار آغاز شده است . چاپ کتاب به همت میرزا محمودخان علاءالملک انجام پذیرفت و او همان کسی است که در سمت سفارت ایران در عثمانی ، در وادار ساختن حکومت این کشور به تسلیم کردن میرزا آقاخان و دو یارش خبیرالملک و شیخ احمد روحی به دولت ایران ، سعی بسیار کرد.
میرزاآقاخان نخستین پژوهشگر ایرانی در دوره معاصر است که تاریخ ایران را به شیوه ای نسبتا علمی بررسی کرده است .وی سال های پیش از مشیرالدوله پیرنیا از «ایران باستان » بر اساس مدارک تاریخی سخن گفته و از چهارگونه اسناد به عنوان «منشا تاریخ ایران» بهره گرفته است . «آینه سکندری» در تحلیل خود از تاریخ کهن ایران زمین ، از دانش های باستان شناسی ، زبان شناسی ، انسان شناسی فرهنگی و اجتماعی در حد امکانات آن زمان سود جسته و مولفات گذشتگان ، اعم از مورخان یونانی و اسلامی را بررسی کرده و در پژوهش های خود از آثار خاورشناسان و تاریخ شناسان مغرب زمین مانند ریچاردسون ، گیبون ، مونتسکیو و سرجان ملکم نیز متاثر شده است .
اشتراک

 شماره های تماس :

 

 

 

09129452845 - 02166456295

 

 

تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده

 

وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

بالا