کتاب شرق

کتاب شرق

تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295 

ایران در زمان ساسانیان

نویسنده: آرتور کریستین سن
مترجم: رشید یاسمی
ناشر: ابن سینا
موضوع: تاریخ ایران
قطع: وزیری
نوع جلد: گالینگور
سال چاپ: 1345
نوبت چاپ: 3
تعداد صفحات: 588

کمیاب - کیفیت کتاب : عالی
مقدار:
این کتاب در 9 فصل تدوین شده که سر فصل‌های آن عبارتند از «بحران دینی در عصر ساسانی»، «تركیب نامتجانس جغرافیایی مذهبی در ایران»، «تشكیل دولت ساسانی نتیجه همكاری موبدان و خاندان ساسانی»، «واكنش در مقابل ظهور اندیشه‌های قشری»، «سیر تحول دینی در دوره ساسانیان»، «روحانیون زرتشتی در دوره ساسانی»، «قدرت روحانیان زرتشتی در دوره ساسانی»، «تغییرات و اصلاحات روحانیان در دین زرتشتی»، «آیین زروانی از دیدگاه زنر»
 
کتاب به وضع دولت و دربار ساسانى و احوال مردمان آن روزگار پرداخته است. نویسنده سى سال پیش از پرداختن به این کتاب «شاهنشاهى ساسانیان» را نوشت، اما پس از آن، بر پایه کشف‏‌هاى تازه‏‌اى از آن عصر مانند کتیبه‌هاى شاه‏پور نخست در کعبه زردشت، «مواد تازه و سودمندى» درباره تاریخ تمدن ساسانى و صنعت و دیانت آن عصر به دست آورد و از این رو، به جاى چاپ دوباره اثر قبلی و افزودن اطلاعات تازه در آن، به ساماندهى کتاب «ایران در زمان ساسانیان» بر پایه دوره‌‏هاى تاریخى همت گماشت.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 02166453744 -

09129452845

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

Top