کتاب شرق

کتاب شرق

تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295 

تاریخ نهضتهای فکری ایرانیان ، پنج جلدی با قاب

2500000 ریال
موجودی
نویسنده: عبدالرفیع حقیقت
ناشر: کومش
موضوع: تاریخ ایران
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1392
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات:
شابک: 9782000493570

مقدار:
«تاريخ به رغم پندار و باور بسياري، گزارش جنگ‌ها و لكشر كشي‌ها و شرح بزم‌ها و حرمسراها نيست.
 
آنچه تاريخ را مي‌سازد و دوران‌مختلف آن را از هم تمايز مي‌نمايد، نيروهاي اقتصادي و توليدي و تطور آنهاست كه تأثير بر فرهنگ و خصلت و منش و ويژگي‌هاي افراد و ملل و تأثير متقابل آنها بر زمينه‌هاي زيربنايي و اقتصادي، جريان تاريخ را مشخص مي‌كند و به آن مفهومي علمي مي‌بخشد.
 
بدين سان براي شناخت تاريخ حقيقي بايد روابط متقابل و مسائل زير بنايي و رو بنايي جوامع به تحليل در آيد و بر زمينه‌ي ضرورت‌هاي اجتماعي نقش شخصيت‌ها بازگو شود».
 
مجموعه كتاب «تاريخ نهضت‌هاي فكري ايرانيان» از منظري متفاوت به دولت‌هاي پيشين و وقايع تاريخي مي‌نگرد. بر خلاف تمامي منابع تاريخي كه تنها به ذكر اتفاقات و زمان وقوع آن مي‌پردازند نويسنده‌ي اين مجموعه پا را فراتر گذاشته و به دنبال واكاوي جنبش‌هاي فكري و ايده اولوژيستي مي‌رود تا دلايل اين رويدادها و چرايي مشكل گرفتن آنها را بر ملا سازد.
عبدالرفيع حقيقت (متولد 1313 – سمنان) يكي از پر سابقه‌ترين تاريخ‌نگاران معاصر ايران است. وي داراي سوابقي درخشان در وزارت فرهنگ و هنر و سازمان راديو تلويزيون ملي است و آخرين سمت او در تلويزيون، سرپرستي گروه تاريخ راديو تلويزيون ملي بود و متن تحقيقي سريال سربداران توسط وي تهيه شده است.
 
دكتر حقيقت از سال 1336 خورشيدر در صحنه‌ي ادب و هنر فعال است، بيش از 100 جلد كتاب به تأليف، تدوين، گردآوري و چاپ نموده كه از مهم‌ترين آنها مي‌توان به «تاريخ نهضت‌هاي ملي ايران»، «تاريخ علوم و فلسفه ايراني»، «تاريخ عرفان و عرفان ايراني» و «نقش ايرانيان در تاريخ و تمدن جهان»  و... اشاره كرد.
اين مجموعه كه ويراست جديد آن در پنج جلد انتشار يافته زير ساخت‌هاي فكري نهضت‌ها و جنبش‌هاي ايراني را از آغاز تاريخ جستجو مي‌كند تا دلايل بعضي اتفاقات مهم در گذشته‌ي اين مرز و بوم را بيابد.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 02166453744 -

09129452845

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

Top