فروش ویژه زمستانه

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن 02166456295

تاریخ نگاری در ایران

280000 ریال
موجودی
نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم : یعقوب آژند
ناشر: گستره
نوع جلد: وزیری گالینگور
سال چاپ: 1388
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 347

مباحث این کتاب از منابع گوناگون گردآوری شده و با شیوه‌ای یک‌دست در یک کل منظم گاه‌شماری سامان یافته و هر کجا که کاستی و نقصانی بوده، با یادداشت‌ها و تکمله‌ها و نوشته‌های مترجم از میان برخاسته است.
نویسندگان این مقولات از اشپولر و کاهن و بازورث گرفته تا لمبتن و جان وودز و کبیر سالیان دراز در تاریخ و فرهنگ ایران غور کرده‌اند و مقالات و کتاب‌های ارزشمندی نوشته‌اند و مطالعات ایرانی را با آثار و اندیشه‌های خود همواره پویا و زنده کرده و بر بنیان تازه نهاده‌اند و به بار و عیار آن افزوده‌اند. دلنمودگی‌ها و مضمون‌یابی‌های آنها در تاریخ‌نگاری ایران در مقولات این کتاب گرد آمده و در این قلمرو آنچه لازمۀ استقصا بوده، فروگذار نشده‌اند.
در فصل «تاریخ‌نگاری دورۀ صفوی» منابع عمدۀ تاریخ‌نگاری عهد صفاری و حکام صفاری سیستان به سه بخش تقسیم می‌شود و در آن از شیوۀ گاه‌شماری بهره گرفته می شود. بخش نخست آثار تاریخی عربی و فارسی را دربرمی‌گیرد و دو بخش دیگر ـ جغرافی‌نگاران عرب و منابع و مآخذ دربارۀ امور مالی و عایدات ـ در عین حال که گزارش تاریخی ارائه نمی‌دهد؛ ولی اطلاعات حاشیه‌ای را دربردارد و در حقیقت تکمله‌ای بر منابع تاریخی است.
در فصل «تاریخ‌نگاری دورۀ آل بویه» منابع دورۀ بریهیان به دو دوره تقسیم می‌شود: منابع کهن و دست اول و تحقیقات جدید که در این فصل نگاهی به منابع کهن و چندگونگی آنها پرداخته می‌شود.
در فصل «تاریخ‌نگاری دورۀ غزنوی» به بررسی منابع عمدۀ تاریخی دربارۀ حکومت سبکتکین، محمود، محمد و مسعود به ویژه تواریخ عتبی، گردریزی و بیهقی پرداخته می‌شود که هر سه تن در رویدادهای تاریخی زمانه‌شان حضور داشته‌اند. سپس به منابع بعدی و تألیفات دیگر معطوف می شود که در حکم تکمله بر این منابع هستند.
فهرست مطالب این کتاب بدین قرار است:
تکوین تاریخ‌نگاری ایران: برتولد اشپولر (آلمان)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ صفاری: م.م.حسین (هند)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ آل بویه: م.کبیر (هند)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ غزنوی: بازورث (انگلیس)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ سلجوقی: ک.کاهن (فرانسه)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ مغول: یعقوب آژند؛ جوینی و رشیدالدین: جان بویل (انگلیس)؛ اهمیت جامع التواریخ: جان بویل (انگلیس) و ....
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه زمستانه

 

تخفیف 20 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top