کتاب شرق

کتاب شرق

 

فروشگاهی با تخفیف در چهار فصل سال

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

 

تلفن سفارشات  02166456295

جریان ها و سازمانهای مذهبی و سیاسی ایران

1200000 ریال
موجودی
نويسنده : رسول جعفریان
ناشر: علم
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 1424
اندازه كتاب : وزیری گالینگور
سال انتشار: 1396
دوره چاپ: 1

از روی کار آمدن محمرضا شاه تا پیروزی انقلاب
مقدار:

کتاب «جریان‌ها و سازمان‌های مذهبی - سیاسی در ایران (1320 -1357)» تالیف رسول جعفریان به دلیل پرداختن به سابقه مبارزاتی بسیاری از فعالان انقلابی با حاشیه نگاری‌های ارزشمندی از جمله حاشیه‌نگاری رهبر انقلاب مواجه شده است. این کتاب در پی پاسخ به این پرسش است که رمز رهبری روحانیان در بهمن 57 چه بوده است؟

کتاب  به چگونگی شکل‌گیری جریان‌های سیاسی- مذهبی در دوره پهلوی دوم می‌پردازد. جعفریان در این کتاب به ورود روحانیان به کانون‌های مبارزه و نقش آنان با تکیه بر مذهب در عرصه فرهنگ و سپس سیاست تاکید دارد.

کتاب در 8 فصل تالیف شده است. فصل نخست «بازگشت دین به عرصه جامعه و سیاست» شامل بخش‌های فعال شدن جریان مذهبی در دهه 1320 و 1330، آغاز فعالیت‌های مذهبی- سیاسی مراجع تقلید، مبارزه با روحانیت و واکنش علما، برآمدن انجمن‌ها و تشکل‌های مذهبی - سیاسی، چند چهره فعال مذهبی - سیاسی، مطبوعات دینی دهه 20 و 30، روند تثبیت دروس دینی در مدارس دولتی، مبارزه با بهایی‌گری، پدیده شگفت فداییان اسلام (1324- 1334) است.

جعفریان در بخشی از این فصل به سراغ چند چهره فعال مذهبی - سیاسی و شخصیت‌های چون شیخ محمد خالصی زاده، مهدی بازرگان، سیدغلامرضا سعیدی و سیدهبه الدین شهرستانی می‌رود و به تشریح نقش و حضور آنان در شکل دادن به مبارزه های مذهبی- سیاسی در دانشگاه، مساجد و بازار می‌پردازد.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top