کتاب شرق

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

  تلفن سفارشات 02166453744 - 02166456295

 

داریوش و ایرانیان

600000 ریال
موجودی
به کوشش : والتر هینتس
مترجم : پرویز رجبی
ناشر: نشر ماهی
نوع جلد: وزیری گالینگور
سال چاپ: 1396
نوبت چاپ: 5
تعداد صفحات: 488

مقدار:
تاریخ فرهنگ و تمدن هخامنشیان
«داريوش و ايرانيان»، عنوان کتابي است که توسط «والتر هينتس»؛ مورخ آلماني و ايلامي‌شناس نوشته شده است. اين کتاب حاصل ۳۵ سال تحقيق هينتس بوده و در آن براي نخستين‌بار از همه منابع موجود به همه زبان‌ها استفاده كرده است. کتاب اصلي دوجلدي بوده اما برگردان آن به فارسي توسط دكتر پرويز رجبي؛ يکي از شاگردان هينتس، در يک جلد به كوشش انتشارات ماهي (1386) به چاپ رسيده است. 
 
براي ايرانيان که از ديرباز علاقه‌اي به ضبط و ثبت تاريخ ندارند، انتشار ترجمه فارسي اين کتاب و مطالعه آن مي‌تواند غنيمتي باشد. در هياهوي کتاب‌هاي شبه ‌تاريخي غيرمستند که در مواردي مي‌توان آن‌ها را با مجله‌هاي تابلوئيد قياس کرد و غالبا علاقه زيادي به روايت داستان‌گونه و افسانه‌هاي پيرامون حاکمان گذشته دارند، نبودن چنين کتاب‌هاي معتبري واقعا احساس مي‌شود. 
 
در بخشي از اين كتاب درباره ساخت کانال سوئز به كوشش داريوش بزرگ آمده است: «در متن‌ها ميخي بعد از ستايش اهورامزدا و نام و نشان شاه مي‌خوانيم كه داريوش شاه گويد من پارسي هستم. مصر را از پارس گرفتم. اين جوي (کانال) را دادم، از رودي به نام نيل که در مصر جاري است تا دريايي که از پارس مي‌رود. پس از آنکه اين جوي به همان‌گونه‌اي که فرمان داده بودم کنده شد، کشتي‌ها از مصر از ميان اين جوي به سوي پارس مي‌رفتند. همانگونه که مرا ميل و کام بود.» 
 
اين ايران‌شناس آلماني در اين تحقيق خود، تمام يافته‌هاي باستان‌شناسي ايران در عصر هخامنشي و مهم‌ترين رويدادهاي آن روزگاران مورد بررسي قرار داده است. هينتس نوشته است، ايرانيان در ميان ملت‌هايي كه تاريخ جهان را شكل داده‌اند، مرتبه‌ والايي دارند. عميق كه مي‌شويم، مي‌بينيم كه هنوز هم آن‌چه ايرانيان در زمان هخامنشيان انجام داده‌ و به دست آورده‌اند پر صلابت است. 
 
كارل ياسپرس، فيلسوف اگزيستانسياليست آلماني نيز سده ششم پيش از ميلاد را با اصطلاح «عصر محور» معرفي مي‌كند. هينتس از قول وي نوشته است: «در اين سده انساني پديد آمد كه ما تا به امروز با او زندگي مي‌كنيم.» 
 
كتاب «داريوش و ايرانيان» از دو كتاب تشكيل شده است. در كتاب اول زمينه‌هاي جغرافيايي، مذهبي، فرهنگي و نظامي .

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 02166456295 - 02166453744

09129452845

کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین

 

و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top