کتاب شرق

کتاب شرق

 

فروشگاهی با تخفیف در چهار فصل سال

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

 

تلفن سفارشات  02166456295

دلاوران گمنام ایران در جنگ با روسیه تزاری

640000 ریال
موجودی
ناشر : زرين
مولف : ژان يونير
مترجم : ذبيح الله منصوري
گروه بندی : تاريخ ايران
قطع : وزيري
نوع جلد : زركوب
تعداد صفحات : 704
شابک : 9789644070259
نوبت چاپ : 13
سال چاپ : 1394
مقدار:

تاریخ جنگ‏های ایران و روس یکی از حوادث تاریخی است که آه از نهاد هر ایرانی غیرتمند برمی‏آورد و دریغ هر مسلمان آگاهی را برمی‏انگیزد. کتاب «دلاوران گمنام ایران در جنگ با روسیة تزاری» یکی از دهها کتابی است که در زمینة تجاوز روسیه به ایران و انعقاد عهدنامه‏های ننگین گلستان و ترکمانچای، توسط «ژان یونیر» فرانسوی نگاشته شده است و به علت نگارش آن توسط نویسنده‏ای خارجی که از دریچة‌ بی‏طرفی به این حادثه نگاه می‏کند، حائز اهمیت است. نویسنده کوشیده است گوشه‏ای از وقایعی را که در طول جنگهای طولانی مدت ایران و روسیه در اوایل دورة سلطنت قاجار رخ داده، به تصویر بکشد. این کتاب کوشیده است، دلایلی را که باعث شکست ایران در این جنگ‏ها شد، بررسی کند. در این کتاب، عامل شکست ایران ترس از مرگ یا تنبلی ایرانیان معرفی نگردیده بل بی‏اطلاعی و غفلت شگفت‏انگیز زمامداران ایران در قرن سیزدهم هجری (نوزدهم میلادی) از اوضاع جهان و روابط بین الملل و جغرافیای کشورها حتی کشورهای همجوار دانسته شده که به وضع اسفباری روی تدابیری که آنان اتخاذ کردند، مؤثر واقع شد و آن همه جانفشانی دلاوران ایران را در صحنه‏های نبرد عقیم گذاشت. امساک و خست حیرت انگیز فتحعلی شاه در مورد تأمین هزینه‏های پیکارها یکی دیگر از عوامل اصلی شکست ایران از دیدگاه کتاب می‏باشد که به طور قطع این نیز ناشی از جهل کامل فتحعلی شاه نسبت به اوضاع زمانه است. زیرا مخارج جنگ با یک مملکت پیشرفته را با هزینه‏هایی که در جنگ با یکی از خوانین شورشی صرف می‏شود، یکی دانسته و از پشتیبانی مالی عباس میرزا ولیعهد و سردار لشکر ایران خودداری ورزیده است. شاید اگر زن‏بارگی بیش از حد شاه بی‏لیاقت قاجار را که با ایجاد حرمسراهای متعدد از تدبیر مملکت غافل ماند، بر این علل و عوامل مزید کنیم، اوضاع پریشان سپاه ایران در آن روزگار به خوبی دستگیرمان بشود. فتحعلی شاه به جای ایجاد سازمان‏های ضروری و پشتیبانی کننده برای سپاهیان ایران همانند سازمان‏های اطلاعاتی، تدارکاتی، تبلیغاتی و ... از تأمین هزینه‏های اولیه و بدیهی جنگ از خزانة‌ کشور (که در آن روز در واقع خزانة پادشاه بود) خودداری ورزید و عباس ...

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top