0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

زندان الرشید

330000 ریال
موجود
نویسنده: محمدمهدی بهداروند
ناشر: سوره مهر
موضوع: زندگینامه
قطع: رقعی
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 4
تعداد صفحات: 740
شابک: 9780511755958

خاطرات رئیس ستاد سپاه ششم نیروی زمینی سپاه سردار علی اصغر گرجی زاده
زندان الرشید خاطرات علی اصغر گرجی زاده رئیس ستاد سپاه ششم نیروی زمینی سپاه از تیرماه ۱۳۶۷ تا شهریورماه ۱۳۶۹ و آزادی وی از اسارت در عراق است. کتاب به همت دکتر محمدمهدی بهداروند گردآوری شده است. کتاب شش بار بازنویسی شده است و دو سال گردآوری آن به طول انجامید و در اسفند ۱۳۹۲ منتشر شده است.
علی اصغر گرجی زاده به همراه علی هاشمی (فرمانده سپاه ششم نیروی زمینی سپاه) در چهارم تیرماه ۱۳۶۷ به دنبال تهاجم سراسری عراق به جزیره مجنون و پس از اطمینان از تخلیه جزیره، به هنگام ترک مقر فرماندهی سپاه ششم نیروی زمینی، هدف موشک‌های هلی کوپترهای عراقی قرار می‌گیرد. وی پس از ۳۰ ساعت مخفی شدن، به اسارت عراقی‌ها درمی‌آید.

گرجی‌زاده چهارماه هویت خود را از عراقی‌ها پنهان می‌کند. بعد از لو رفتن وی، گرجی زاده مورد بدترین شکنجه‌ها قرار می‌گیرد و در حالی که به صورت مخفی در عراق نگهداری می‌شد به زندان الرشید منتقل می‌شود.

گرجی زاده در بخش‌هایی از این کتاب به تشریح شرایط جنگ در ماه‌های پایانی و استفاده گسترده عراق از بمب‌های شیمیایی می‌پردازد. گرجی زاده به دلیل اسارت پنهانی در عراق و محرومیت از حقوق اسیران جنگی، مدت‌ها در زندان الرشید نگهداری شده است. در خاطرات وی به اسارت دو تن از خبرنگاران صدا و سیمای کرمانشاه که در حال همراهی یک هیئت رسمی از سازمان ملل متحد بودند، اشاره شده است. به گفته گرجی زاده در ماه‌های بعد از آتش‌بس میان ایران و عراق این دو خبرنگار به درخواست بعثی‌ها و در همراهی با هیئت مذکور وارد خاک عراق می‌شوند و در ادامه به اتهام ورود غیرقانونی به این کشور و به عنوان اسیر جنگی به زندان الرشید منتقل می‌شوند.
اشتراک

 شماره های تماس :

 

 02166456295 

 

09129452845


 

تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده

 

وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

بالا