کتاب شرق

کتاب شرق

فروش ویژه بهاره 

 

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

تلفن سفارشات  02166456295

 

با تبریک فرارسیدن سال نو به اطلاع می رساند کتابهای درخواستی شما کاربران عزیز از پانزدهم فرورین ماه ارسال خواهد .

طهران قدیم ،پنج جلدی

نويسنده: جعفر شهری
ناشر: معین
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 2500
اندازه كتاب: وزیری گالینگور
سال انتشار: 1395
دوره چاپ:


مقدار:
جلد اولش از دروازه‌های سیزده‌گانه تهران قدیم و عصر ناصرالدین‌شاهی هست تا خیابان‌‌ها و کسبۀ معروف آن زمان و اخلاق و رفتار تهرانی‌ها و نقل زندگی قمر و عبدالله آشی و شیخ حسن دیوانه و کله پزیها و آجیل فروشی ها و نقل بعض ناهنجاریهای رفتاری مردم آن زمان که بعضیهاش تا این زمان هم ادامه دارد و...
خیابان‌های ابتدایی تهران اینها بوده ند: خیابان چراغ گاز یا چراغ برق که الان اسمش خیابان امیرکبیر است که کارخانه چراغ گاز و بعدها کارخانه برق آنجا ساخته شده. خیابان لاله‌زار هم که معرف حضور هست، خیابان باغ‌شاه یا خیابان سپه که خیابان امام فعلی است، خیابان ناصریه، خیابان امیریه -عین الدوله که خیابان امیریه و محلی بوده برای خر سواری و یابو سواری و کارهای دیگر از نوع چیز یعنی جیز که خب گفتن ندارد و...
خیابان علاءالدوله که خیابان فردوسی فعلی است، خیابان دروازه شمیران و... خیابان امیریه خیابان پر آب و درختی بوده که اشراف نشین محسوب میشده و محل خربازی و یابو سواری و نمایش آخرین مدل خرهای موجود در مملکت بوده،
و مایه دارها بهترین الاغهای بندری و خوبترین کره های ورامینی و زیباترین خرهای دولابی را همراه با کلیۀ جهازات بیرون میآوردند و آنجا نمایش میدادند و پزش را میدادند.
همان شهرک به بالا، جردن به پایین حالا. جالب اینکه خرسواری در این خیابان یک معنی میداده و یابوسواری یک معنی دیگر... علاوه برآن داشتن چپق در دست یا سیگار در دست هم معانی متفاوت میداده.
چپق به دستان طبعی شیرخشتی داشته ند و خرسوار بوده ند؛ سیگار به دستان به اناث کشش داشته ند که خب یابوهه را هم سوار میشدند. انگار تا همین اواخر لفظ سیگارکشی متداول خانه دارها و خانمهای بدنام بوده.

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166456295 - 09129452845

همه کتابهای سایت با 21 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

درباره ما :

با توجه به گسترش روزافزون ارتباطات سایت کتاب شرق در سال 1394 ایجاد گردید تا نقشی در اطلاع رسانی در زمینه تازه های نشر کتاب و هم چنین فروش آن داشته باشد به همین منظور هر روز در بخش تازه های سایت کتابهایی که از طرف ناشران چاپ شده با مشخصات کامل از قبیل نام نشر ، نویسنده،مترجم ، نوبت چاپ ،تعداد صفحات ، عکس کتاب و در بعضی مواقع توضیحات مختصری در مورد کتاب در اختیار کاربران قرار می گیرد و در صورت در خواست کاربر با قیمتی که در پشت جلد کتاب درج شده و البته با تخفیف برای کابران ارسال می گردد و این امر از طریق پست برای شهرستانها و پیک موتوری در تهران صورت می گیرد .

 

تماس با ما :

02166456295 

 

 

آدرس : تهران - خیابان اردیبهشت بالاتر از آذربایجان پ 39 زنگ اول سمت چپ

info@ketabeshargh.com

 

مدیر مسئول : قاسم ملکی زاده

Top