کتاب شرق

کتاب شرق

 

فروشگاهی با تخفیف در چهار فصل سال

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شدهاست.

 

تلفن سفارشات  02166456295

قیام آذربایجان و ستارخان

280000 ریال
موجودی
نویسنده: اسماعیل امیرخیزی
ناشر: آیدین،یانار
موضوع: تاریخ ایران
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 549
شابک: 9789645592576

كتاب «قیام آذربایجان و ستارخان» نوشته اسماعیل امیرخیزی دسترسی به یكی از مآخذ كمیاب تاریخی را آسان كرده است. آگاهی‌های ارزنده‌ای كه نویسنده از محاصره تبریز، فعالیت مجاهدان مشروطه‌خواه و رویدادهای زندگی ستارخان؛ سردار ملی، به دست می‌دهد، روشنگر بسیاری از نكاتی است كه در سال‌های پر آشوب مشروطیت روی داد.

كتاب «قیام آذربایجان و ستارخان» نوشته اسماعیل امیرخیزی، هم رزم و دوست نزدیك ستارخان، شرحی مفصل و تاریخی با ارزش از زندگی و كارهای دلیرانه سردار ملی؛ ستارخان، است. این كتاب را باید یكی از منابع مهم عصر مشروطیت دانست.

روز بیست و چهارم جمادی‌الاول سال 1326 هجری قمری، نیروهای قزاق به فرماندهی لیاخوف روسی و به دستور محمدعلی شاه قاجار، مجلس شورا را به توپ بستند و با دستگیری رهبران مشروطیت، زمام امور را به محمدعلی شاه مستبد سپردند. اما مشروطه‌خواهان تبریز به رهبری ستارخان و باقرخان دست به پایداری زدند و آذربایجان را تبدیل به كانون مخالفت با شاه و دربار كردند. شاه، شاهزاده عین‌الدوله را با سربازان زیر فرمانش برای محاصره تبریز اعزام كرد، اما نیروهای دولتی كاری از پیش نبردند. این شكست به قوای روس بهانه‌ای داد تا تبریز را در 8 ربیع‌الثانی اشغال كنند.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top