0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

تاریخ جهان باستان،چهار جلدی

3000000 ریال
موجود
نویسنده: آ.کاژدان و دیگران
مترجم: محمدصادق انصاری و دیگران
ناشر: فردوس
موضوع: تاریخ جهان
قطع: وزیری
نوع جلد: زرکوب
سال چاپ: 1390
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 1728
شابک: 9782000122821

یونان ، روم ، شرق
یکی از مجلدات کتاب به بررسي امپراتوري روم در عهد باستان اختصاص دارد. بررسي منابع اصلي در خصوص تاريخ روم باستان كه از سده‌ي سوم ميلادي شروع مي‌شود، بحث آغازين كتاب را تشكيل مي‌دهد. فصل بعدي كتاب شامل جغرافيا و سرگذشت سرزمين ايتاليا پيش از شكل‌گيري امپراتوري روم و مساله‌ي نخستين ساكنان ايتالياي قديم است. فاصله‌ي سده‌ي دهم تا هفتم پيش از ميلاد كه نوعي نظام قبيله‌اي در ايتاليا مشاهده مي‌شود، محدوده‌اي است كه در فصل بعد كتاب به آن پرداخته مي‌شود. گذر از وضعيت مادرسالاري به پدرسالاري از ويژگي‌هاي اين دوره است. فصل بعد به تجزيه‌ي جامعه‌ي طايفه‌اي در رم در سده‌هاي هفتم و ششم پيش از ميلاد اختصاص دارد. وضع دشوار رم در مناسبات خارجي نخستين دوران‌هاي استقلال (500 تا 350 ق م)، جامعه‌ي جنگي رم و خلقيات آن، اضمحلال بقاياي نظام طايفه‌اي در رم و صورت‌بندي جامعه‌ي طبقاتي و دولت از مطالب فصول بعدي كتاب به شمار مي‌رود. در كتاب هم‌چنين به پيروزي در ايتاليا و صورت‌بندي كنفدراسيون رم ايتاليا، جنگ‌هاي داخلي اين سرزمين و پيكار ميان رم و كارتاژ براي تسلط بر مديترانه‌ي غربي (جنگ‌هاي پونيك) اشاره مي‌گردد. نبرد مردم با بقاياي سلوكيان در يونان، آسياي صغير و سوريه، سركوب جنبش‌هاي آزادي‌بخش ملي و تحكيم سلطه‌ي رم بر سراسر مديترانه و پيشرفت‌هاي اين امپراتوري در سده‌هاي سوم و دوم قبل از ميلاد بخش‌هاي ديگري از كتاب را به خود اختصاص داده است.

در ادامه انقلاب فرهنگي در رم در پايان سده‌ي سوم و آغاز سده‌ي دوم و هم‌چنين جنبش‌هايي چون جنبش‌هاي انقلابي بردگان در سيسيل، پرگام و بوسفور و جنبش دموكراتيك در رم (90,150 ق.م) بررسي مي‌شود. فصل‌هاي جداگانه‌اي از كتاب نيز به آغاز ديكتاتوري نظامي برده‌دار سيلا، بحران رژيم جمهوري و سقوط جمهوري رم كه به ديكتاتوري سزار انجاميد، اختصاص داد. در فصلي مستقل نيز به فرمانروايي اگوست و سياست‌هاي داخلي و خارجي وي اشاره مي‌شود. بررسي تمدن رم در پايان عصر جمهوري، استحكام نظام مونارشي در عصر جانشينان اگوست چون تيبر، كاليگولا، كلود و نرون، جنگ‌هاي داخلي و و
اشتراک

 شماره های تماس :

 

 

 

09129452845 - 02166456295

 

 

تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

 

 

آدرس : تهران انقلاب خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

 

 

 

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

بالا