فروش ویژه زمستانه

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن 02166456295

تراژدی بولیوی

80000 ریال
موجودی
نویسنده: ریچارد گات
مترجم: یدالله علیزاده
ناشر: دنیای نو
موضوع: تاریخ جهان
قطع: رقعی
نوع جلد: شمیز
سال چاپ: 1388
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 152
شابک: 9789648236541

نویسنده‌ی این كتاب ـ ریچارد گات ـ در روز مرگ چه‌گوارا در ماه اكتبر سال 1967 در "واله گرانده" (یكی از شهرهای بولیوی) حضور داشت. او اولین خبرنگاری بود كه جسد "چه‌گوارا" را تعیین هویت نمود. نوشته‌های او در این اثر درباره‌ی جریانات سیاسی امریكای لاتین، مبارزات چریكی آن دیار، به ویژه انقلاب كوبا و مبارزات چه‌گوارا است. وی در پایان خاطرنشان می‌كند: "ارزیابی ارزش جنگ چریكی در برانگیختن تغییر انقلابی در امریكای لاتین و نقاط دیگر مسأله‌ای است كه در تاریخ نیمه‌ی دوم قرن بیست ریشه دارد. هدف این اثر پایان دادن به این ارزیابی از طریق مجادلات شدید نیست، بلكه تهیه‌ی مواد و مداركی است كه این ارزیابی را هر چه مفیدتر و قاطع‌تر خواهد ساخت. تا زمانی كه مبارزه‌ی چریكی در ونزوئلا، كلمبیا و گواتمالا ادامه داشته باشد این ارزیابی نمی‌تواند پایان گیرد. با نگاهی به جنبش‌های چریكی روستایی كه بعد از انقلاب كوبا در امریكای لاتین سر برافراشته‌اند، به آسانی می‌توان به نتیجه‌ای رسید كه ماركس بعد از تجربه‌ی انقلاب 49ـ1848 وسوسه شد كه درباره‌ی آن بگوید: "به استثنای چند بخش انگشت‌شمار، اكثر بخش‌های سالنامه‌های انقلاب این عنوان را دارند: "شكست انقلاب". نویسنده عدم موفقیت چریك‌ها را در زمینه‌ی خلق شرایط برای انقلاب، چهار عامل معرفی می‌كند: 1- مداخله‌ی ایالات متحده، 2- فقدان وحدت در میان صفوف چپ، 3- فقدان تعهد در افراد چپ، 4- نادیده گرفتن جزئیات شرایط محلی.
مقدار:

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس : 02166453744 - 02166456295

فروش ویژه زمستانه

 

تخفیف 20 درصدی در فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 

همه کتابهای سایت با 20 درصد تخفیف عرضه شده است .

 

 

 کاربران عزیز شما می توانید کتابهای موردنظر خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی خریداری نمایید .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

ناشران ، مولفان و مترجمانی که تمایل دارند کتابهایشان برای معرفی و فروش در سایت کتاب شرق قرار گیرد کافییست یک نسخه از کتابهای مورد نظر خود را به آدرس سایت ارسال نمایند .

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

Top