0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

خاورمیانه باستان گهواره تمدن

380000 ریال
موجود
نویسنده : استيون برك
مترجم : شهربانو صارمی
نوبت چاپ : 1
سال چاپ : 1394
نوع جلد : سلفون سخت
قطع کتاب : وزيري
تعداد صفحات : 544

خاورميانه محل اتصال قارة آسيا و آفريقاست. اين منطقه مهم و حياتي، نقش تأثيرگذاري در تاريخ بشر ايفا كرده است. استفاده از اصطلاح «خاورميانه» را اولين بار در سال 1902
«آلفرد تير ماهن» استراتژيست دريايي آمريكايي در مقاله‌اي به كار برد و از خاورميانه به عنوان منطقه‌اي ميان حوزه نفوذ روسيه و بريتانيا ياد كرد. حوزه‌اي مياني كه دو قدرت آن زمان براي سلطه بر آن با يكديگر رقابت مي‌كردند. روزنامه‌نگاران پس از مدت كوتاهي شروع به استفاده از اين اصطلاح كردند و تا زمان وقوع جنگ جهاني دوم اين اصطلاح در بين مردم رايج شده بود.
با توجه به اينكه امروزه هيچ حد و مرز رسمي براي تعيين مرزهاي خاورميانه وجود ندارد، تعريف اين منطقه منحصراً بر اساس جوامع كنوني آن غير ممكن است. شايد خيلي‌ها موافق باشند، كشورهايي كه نامشان در زير مي‌آيد جزو خاورميانه محسوب شوند: بحرين، مصر، ايران، عراق، فلسطين، اردن، كويت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودي، سوريه، تركيه، امارات متحده عربي و يمن. تمامي اين جوامع سياسي قلمروهايي در آسيا دارند.
خاورميانه در طول تاريخ جايگاه اقوام و فرهنگ‌هاي گوناگون بوده است. پي بردن به اين كه اين مردم چه كساني بودند و چگونه با هم ارتباط داشتند كاري دشوار و در عين حال جذاب است.
كتاب «خاورميانه باستان» در نگاه اول ضمن تعريف جغرافياي سياسي و اقتصادي خاورميانه، اقوام و فرهنگ‌ها، اقتصاد و كشاورزي و اهميت آب در اين منطقه مهم و يافته‌هاي باستان شناختي را در آنجا مورد بررسي و ارزيابي قرار داده است.
اشتراک

 شماره های تماس :

 

 02166456295 

 

09129452845


 

تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده

 

وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

بالا