کتاب شرق

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف عرضه شده است.

تلفن سفارشات و پیگیری : 02166456295

پرواز،تاریخ کامل هوانوردی

1445000 ریال
موجودی
ناشر : هوانورد
مولف : آرجی گرنت
مترجم : محمد رزازان
نوبت چاپ : 1
سال چاپ : 1397
قطع : رحلی
نوع جلد : گالینگور
تعداد کل صفحات : 458

مقدار:

کتاب پرواز؛ تاریخ کامل هوانوردی یکی از تازه های نشر ایران است که بتازگی رونمایی شده است. کتاب در قالب ۴۵۸ صفحه رنگی، کاغذ گلاسه و جلد گالینکور به چاپ رسیده است. این کتاب ترجمه و تصحیح آخرین ویراست یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین کتابها به همین نام است که رایت ترجمه و انتشار آن توسط انتشارات هوانورد از ناشر انگلیسی خریداری شده و طی حدود یک سال و نیم در ایران برای اولین بار منتشر شده است. کتاب شامل هشت فصل است که البته فصل هشتم را که اشاره به تاریخ هوانوردی و هوافضا در ایران است را ناشر ایرانی با تالیف مترجم کتاب اضافه کرده است. این خود یکی از جنبه های منحصر بفرد نسخه فارسی کتاب است که آن در ترجمه دیگر زبانها دیده نشده است. کتاب، داستان پرواز را از افسانه های عهد عتیق شروع کرده و تلاشهای رویاپردازانه اعصار مختلف شروع کرده تا رسیده به عصر بالون و سپس هم برادران رایت. برادران رایت و ماجراجویی و خودنمایی خلبانان جسور آن دوران خیلی سریع به جنگ جهانی اول پیوند خورده و بلافاصله بعد از جنگ هم هواپیما راه خود را بعنوان یک وسیله خدمات اقتصادی و اجتماعی پیدا کرده است.جنگ جهانی دوم و پیشرفتها و رشد دانش و صنعت هوایی در آن دوران موضوع بخش مهم بعدی کتاب است.

کتاب بعد از آن وارد جنگ سرد و دوران طلایی هوانوردی در دهه های ۶۰ و ۷۰ و اوایل ۸۰ شده است. بطرز زیبا و بجایی حدود ۴۰ صفحه از کتاب تاریخچه ای از عصر فضا و موشک ارائه شده و بعد از آن وارد دوران نوین شده و سیر مطلب را تا کنون ادامه داده است… کتاب در عین حفظ سیر کلی روایت، پیوسته داستانها و عنوانهای تاریخی و علمی جالبی را در کادرهای حاشیه بیان میکند که گاها این حاشیه ها از متن جذابتر می شود. در این کتاب خواننده می‌بیند و می‌خواند که چطور همان روند اتفاقاتی که اکنون در حوزه فناوری اطلاعات و دیجیتال در حال رخداد است؛ حدود یک قرن پیش در حوزه پرواز در جریان بود؛ هر هفته و هر روز و هر ساعت یک پدیده جدید، یک هواپیمای جدید، یک اتفاق جدید، یک اختراع نوین!  موج حوادث و سوانح و هیجانات در چند ده سال آغازین تاریخ هوانوردی خواندنی است. در این کتاب می‌خوانید که هوانوردی چطور از یک ماجراجویی به جنگ، از جنگ به خدمات اجتماعی از خدمات اجتماعی به اقتصاد و از اقتصاد به سیاست کشیده می‌شود. در این کتاب می‌بینید که چطور هوانوردی، قرن بیستم را ساخت و خود در کشاکش تحولات بزرگ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی رشد کرد. طرح روی جلد کتاب، طرحی منحصر بفرد و جسورانه است که اگرچه شاید در  نگاه اول در کسری از ثانیه قابل بحث بعنوان طرح روی جلد برسد، اما بدون شک در دومین نگاه بیننده را مجذوب خود می کند!

فروشگاه اینترنتی کتاب شرق

 شماره های تماس :

 

 02166456295 

09129452845


 

همه کتابهای سایت با 15 درصد تخفیف شده است .

   تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این سایت تابع

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

لازم به یادآوری است دامین  www.ketabeshahr.net  نیز وابسته به این مجموعه بوده وحکم واحد را دارد.

 

 

آدرس : تهران خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

Top