تلفن سفارشات و پیگیری :

02166456295

شماره همراه : 09129452845

کاربران گرامی میتوانید کتابهای خود را به صورت آنلاین،تلفنی،پیامکی و واتساپ سفارش دهید و نسبت به موجودی کتاب استعلام نمایید

 

 

کاربران عزیز سایت www.ketabeshargh.ir هم متعلق به این مجموعه بوده و میتوانید کتابهای مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهید .

0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

سفرنامه پولاک

3600000 ریال
موجود
نویسنده : یاکوب ادوارد پولاک
مترجم : کیکاووس جهانداری
ناشر: خوارزمی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 536
اندازه كتاب: وزیری گالینگور
سال انتشار: 1400
دوره چاپ: 3

ژاکوب ادوارد پولاک (۱۸۹۱-۱۸۱۸) نویسنده کتاب «ایران و ایرانیان» معلم پزشکی و جراحی بود که بین سال‌های ۱۸۵۱ تا ۱۸۶۰ پس از ترور میرزا تقی‌خان امیرکبیر به ایران آمد. او در سال 1855 به عنوان پزشک ویژه پادشاه قاجار، ناصرالدین شاه خدمت کرد.
پس از 10 سال زندگی در ایران، به وطن بازگشت و به یادگاری از خود کتابی درباره ایران با عنوان «ایران و ایرانیان» نوشت. کتاب شرح مفصلی از نوروز و آداب و رسوم آن دارد.
او علاوه بر این کتاب، کتاب‌های دیگری نیز درباره ایران تألیف کرد. سفرنامه او حاوی اطلاعات ارزشمند و مفیدی از جغرافیا، تاریخ و فرهنگ ایران است که مورد نیاز همه محققان است. پولاک در «ایران و ایرانیان» شرح کاملی از نوروز و آیین‌های آن ارائه می‌کند.
اولین چیزی که توجه پولاک را به خود جلب کرد، تاریخ طولانی این جشن باستانی بود که در طول قرن ها ادامه داشت. در فصل اول درباره نوروز می نویسد: «پیش از اسلام، از قدیم الایام، سال شمسی را اساس تقویمی می دانستند که جمشید، شاه افسانه ای ایران، پایه گذاری کرد. همچنین جالب است که اختراع شخم زدن نیز به این پادشاه نسبت داده می شود، زیرا کشاورزی بدون رسیدن فصول در فواصل منظم غیرممکن است.
اشتراک

 

 تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

 

 

 کاربران گرامی میتوانید قبل از تایید نهایی سفارش نسبت به موجودی کتاب استعلام نمایید

 

 

کاربران عزیز سایت www.ketabeshargh.ir  نیز متعلق به این مجموعه بوده

و میتوانید کتابهای مورد نیاز خود را تهیه فرمایید

 آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری اسلامی پلاک 39 زنگ زیر همکف

بالا