تلفن سفارشات و پیگیری :

02166456295

شماره همراه : 09129452845

کاربران گرامی میتوانید کتابهای خود را به صورت آنلاین،تلفنی،پیامکی و واتساپ سفارش دهید و نسبت به موجودی کتاب استعلام نمایید

 

 

کاربران عزیز سایت www.ketabeshargh.ir هم متعلق به این مجموعه بوده و میتوانید کتابهای مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهید .

0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

پیکار صفین

6000000 ریال
نویسنده : نصربن مزاحم
مترجم: پرویز اتابکی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 819
اندازه كتاب: وزیری گالینگور
سال انتشار: 1366
دوره چاپ: 1
اشتراک

مؤلف با احاطه كامل به واقعه صفين مدخل و مخرج موضوع را به خوبى شناخته و انبوه اطلاعات خود را در هشت جزء به ترتيب زير ساخته و پرداخته است: جزء اول از ورود على (ع) به كوفه و سامان دادن به اوضاع سياسى- اجتماعى قلمرو حكومت خود آغاز و تا ارسال نمايندگانى به دمشق نزد معاويه جهت واداشتن وى به بيعت پايان مى‏يابد. جزء دوم، رايزنى‏ها و چاره جوييها، تبادل سفرا و نامه‏ها تا تدارك و تجهيز دو سپاه عراق و شام را در بر مى‏گيرد. جزء سوم به بسيج عمومى و حركت دو سپاه به سوى صحنه پيكار (صفين) اختصاص يافته است كه در ضمن آن بسيارى وقايع جنبى مرتبط به جنگ را هم ترسيم مى‏كند. جزء چهارم مشتمل است بر آغاز پيكار و درگيرى ميان دو سپاه كه با رجزهاى جنگاوران دو سپاه حماسه‏ها جان مى‏گيرد. در جزء پنجم مؤلف با مهارت روحيه جنگاورى و رزم‏آورى دو سپاه و روح حماسى جنگ را به اوج مى‏رساند. در جزء ششم درگيريهاى نظامى همراه با تلاشهاى سياسى دو سپاه و تبادل سفرا و نامه‏ها ادامه مى‏يابد و با بن بست روبرو مى‏شود. در جزء هفتم عزم جزم سپاه عراق جهت يكسره كردن كار جنگ و برترى روحيه و قدرت رزمى آنان تا پيكار ليله الهرير كه سرنوشت سازترين مقطع پيكار بود، نشان داده شده است. و با حيله بالا بردن قرآنها و گفتگو بر سر داورى (حكميت) به انجام رسيده است. و.... اين كتاب نخستين تفصيل تاريخي معتبر از جنگ صفين است كه به دست مورخي صديق و راستين و راستگوي در قرن دوم هجري به رشته تحرير در آمده و چاپ اول ترجمه فارسي آن در سال 1367 برنده جايزه بهترين كتاب سال شده است.

 

 تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

 

 

 کاربران گرامی میتوانید قبل از تایید نهایی سفارش نسبت به موجودی کتاب استعلام نمایید

 

 

کاربران عزیز سایت www.ketabeshargh.ir  نیز متعلق به این مجموعه بوده

و میتوانید کتابهای مورد نیاز خود را تهیه فرمایید

 آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری اسلامی پلاک 39 زنگ زیر همکف

بالا