.

تلفن : 02166456295

واتساپ : 09129452845

 

تخفیف داغ زمستانه

 

همه کتابها با 20 درصد تخفیف عرضه شده است

 

0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

گزیده ای از تاریخ نمایش در جهان

1600000 ریال
موجود
نویسنده: جمشید ملک پور
ناشر: افراز
موضوع: سینما و تئاتر
قطع: وزیری
نوع جلد: شمیز
سال چاپ: 1393
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 584
وزن: 814گرم
شابک: 9789642430925
اشتراک

 این کتاب چکیده یافته‌ها، آرا و نظرات محققانی است که سالیان دراز در این راه تلاش کرده و آن‌ها را به ثبت رسانده‌اند.

کتاب «گزیده‌ای از تاریخ نمایش در جهان» به توصیف تحولات نمایش در جهان و خصوصاً نمایش معاصر از طریق تصویر پرداخته و حجم اندک مطالب را تعدد بسیار تصاویر جبران کرده است.

نیمی از حجم این کتاب اختصاص به رویدادهای نمایشی در قرن بیستم دارد تا درباره‌ ادوار کلاسیک تاریخ نمایش مطالب بیشتری به فارسی در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد. حال آن‌که علاوه بر آشنایی با ادوار کلاسیک، آشنایی با تحولات نمایش معاصر می‌تواند کاربردی زنده‌تر داشته باشد.

معیار برای گزینش مطالب این کتاب در درجه اول حکم اقوال محققان سرشناس این هنر و در درجه دوم براساسِ سلیقه نویسنده اثر بوده است.

ملک‌پور در تدوین کتاب «گزیده‌ای از تاریخ نمایش در جهان» کتاب‌های منتشرشده درباره‌ی هریک از دوره‌های تاریخی را به دقت مطالعه کرده، مطالب مهم را برگرفته و در پایان ویرایش کرده است. وی برای این‌که توالی ادوار تاریخی نمایش را از دست ندهد و طرحی کلی از تحول این هنر از آغاز تا امروز ارائه کند چند کتاب معتبر تاریخ نمایش را به‌عنوانِ منابع اصلی مأخذ قرار داده است و در تدوین به آن‌ها رجوع کرده است.

این کتاب دارای 11 فصل با عنوان «نمایش در یونان باستان»، «نمایش در روم باستان»، «نمایش در قرون وسطی»، «نمایش در شرق»، «نمایش در دوره رنسانس»، «عصر طلایی نمایش در فرانسه»، «تجدید حیات نمایش در انگلیس»، «نمایش در قرن هجدهم»، «نمایش در قرن نوزدهم- رمانتیسم»، «نمایش در قرن نوزدهم- ناتورالیسم» و «نمایش در قرن بیستم» است.

 

 تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

 

 

آدرس : تهران انقلاب خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری پلاک 39 زنگ زیر همکف

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

 

 

 

 

کاربران محترم انتشارات کوچ نیز وابسته به این مجموعه بوده و مولفان و مترجمانی که قصد چاپ کتاب دارند می توانند با این مجموعه تماس بگیرند .

بالا