تلفن سفارشات و پیگیری :

02166456295

شماره همراه : 09129452845

کاربران گرامی میتوانید کتابهای خود را به صورت آنلاین،تلفنی،پیامکی و واتساپ سفارش دهید و نسبت به موجودی کتاب استعلام نمایید

 

 

کاربران عزیز سایت www.ketabeshargh.ir هم متعلق به این مجموعه بوده و میتوانید کتابهای مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهید .

0
مجموع : 0 ریال
سبد خرید خالی است!
بروزرسانی

روزها و روزگاران سخت،دو جلدی

4800000 ریال
موجود
نام نویسنده : عباس بشيري
نام انتشارات : دفتر نشر معارف
سال انتشار : 1395
نوبت چاپ: 1
شابک کتاب : 9780002306614
جلد کتاب : گالينگور
قطع : رحلي
تعداد صفحات : 1250
وزن کتاب : 1300

جنگ ایران و عراق به روایت فرماندهان عالی جنگ ایران و عراق
اشتراک

کتاب دوجلدی که تحت عنوان «روزها و روزگاران سخت» و با موضوع تاریخ شفاهی جنگ ایران و عراق، در بیش از هزار وپانصد صفحه، تهیه و تنظیم شده است، آخرین کتابی است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، آن را در چند نوبت به صورت کامل بازخوانی و بازنویسی کرده و اصلاحات و نظرات تکمیلی خود را حاشیه‌نگاری کرده تا سرانجام متن نهایی حاصل شد و بر آن مقدمه‌ای نوشت.

متن کامل این مقدمه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

محققان و اندیشمندان حوزه تاریخ معاصر ایران، می‌دانند که من در طی سالیان گذشته، خصوصاً از ده هفتاد به بعد، مصاحبه‌های متعدد و متنوعی درخصوص رویدادهای انقلاب و وقایع بعد از آن داشته‌ام. بخشی از این مصاحبه‌ها، به مناسبت‌های مختلف انتشار عمومی یافته و بخشی دیگر، به دلایل گوناگون، انتشار نیافته است. اما همه آنها براساس برنامه‌ریزی دفتر نشر معارف انقلاب، به عنوان یکی از کتابهای جنبی، همراه با کتاب خاطرات هر سال تنظیم و منتشر می‌شود.

در این میان وقتی طرح تدوین تاریخ شفاهی عصر انقلاب و جمهوری اسلامی، بر مبنای تدوین مجدد و موضوعی این مصاحبه‌ها و انجام مصاحبه‌های تکمیلی برای آنها، توسط جناب آقای بشیری، مطرح شد، انجام آن را با توجه به اقبال محققان و جوانان عزیز، از این نوع سبک نگارش رویدادهای تاریخی، مفید و مناسب دیدم و قول همراهی دادم.

حال آنچه پیش روی شماست، جلد اول از همین مجموعه است که تحت عنوان «روزها و روزگاران سخت» و با موضوع تاریخ شفاهی جنگ ایران و عراق، تهیه و تنظیم شده است. برای به نتیجه رسیدن این کار، ابتدا کلیه گفته‌های من در مورد جنگ، فیش‌برداری شده و سپس با بررسی مقایسه‌ای آنها با خاطرات، کمبودها ، نواقص و ابهامات موجود در شرح این رویداد مهم تاریخ معاصر ایران، با انجام چند مصاحبه جدید، برطرف گردیده است.

درنهایت، خودم نسخه اولیه تهیه شده را خوانده‌ام و طی چندین مرحله رفت و برگشت و انجام اصلاحات لازم، نسخه نهایی، تدوین و آماده انتشار شده است.

از حیث محتوا، کتاب حاضر شرح مفصلی است از رویدادها و حوادث مربوط به سالهای اولیه جنگ تحمیلی و دفاع مقدس . تفاوت محتوای این کتاب با مجموعه کارنامه و خاطرات روزنوشت و مجموعه دیگری که تحت عنوان کارنامه و خاطرات جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ، تهیه شده است در این می‌باشد که در آن مجموعه‌ها، خاطراتم را از وقایع و رویدادهای جنگ آورده‌ام، اما این کتاب به صورت پرسش و پاسخ است و هدف آن پاسخگویی به کلیه ابهامات و شبهات احتمالی در مورد این رویداد تاریخی می‌باشد.

 

 تمامی کالاها و خدمات فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای مربوطه بوده و همه فعالیتهای این

 

سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

 

 

 

ایمیل : info@ketabeshargh.com

 

 

 

 کاربران گرامی میتوانید قبل از تایید نهایی سفارش نسبت به موجودی کتاب استعلام نمایید

 

 

کاربران عزیز سایت www.ketabeshargh.ir  نیز متعلق به این مجموعه بوده

و میتوانید کتابهای مورد نیاز خود را تهیه فرمایید

 آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان اردیبهشت پایین تر از خیابان جمهوری اسلامی پلاک 39 زنگ زیر همکف

بالا